Jesteś tutaj:Gospodarka W Parku Miejskim zostaną wymienione mostki
środa, 25 sierpnia 2021 15:46

W Parku Miejskim zostaną wymienione mostki

 
W Parku Miejskim zostaną wymienione mostki źródło: UM

Zakład Zieleni Miejskiej ogłosił przetarg na wykonanie rozbiórki istniejących i pobudowanie dwóch mostków we wschodniej części parku. 

Projekt zawarty w postępowaniu ogłoszonym przez ZZM zakłada rozbiórkę dwóch mostków, które prowadzą na wyspę znajdującą się na drugim ze stawków znajdującym się w Parku im. gen. Władysława Andersa. Pierwszy z nich przeszedł remont kilka lat temu, a drugi znajduje się w znacznie gorszym stanie technicznym.

O ile jeszcze lata temu konstrukcje mostków wykonane były z drewnianych elementów, tak poprzez brak konserwacji oraz (częściej) działalność wandali, ulegały ciągłej degradacji. Momentami zdarzało się, że przejście nimi było zamykane z uwagi na stan techniczny. 

Oba teraz mają zostać rozebrane i w ich miejscu powstaną dwa o podobnej architekturze. Zainteresowani wykonaniem mają czas na składanie ofert do 9 września. Same prace mają zostać wykonane w ciągu 70 dni od momentu podpisania umowy.

5 komentarzy

 • Link do komentarza micio czwartek, 26 sierpnia 2021 13:39 napisane przez micio

  Ciekawe kiedy ktos wezmie sie za mostek przy plaży nad jeziorem Winiary... no chyba ze to oczekiwanie az sam sie zawali i problemu nie będzie

 • Link do komentarza mirek czwartek, 26 sierpnia 2021 10:15 napisane przez mirek

  tylko nie drewniane bo to materiał nie jak dawniej,można piękne cuda zrobić z metalu ,stal zbrojeniowa, dobrze wykonane konstrukcje przez fachową firmę przeżyją nas i wandali,proponuje pomysł wykonania całości w ocynku lub chrom-nierdzewna technologia,trwałość gwarantowana ''raz a dobrze'', niech wszyscy podziwiają

 • Link do komentarza turysta czwartek, 26 sierpnia 2021 09:05 napisane przez turysta

  Które już to z kolei? Kolejne są niszczone i dewastowane. Znane parki za granicą są pięknie utrzymane, ale niestety większość z nich jest ogrodzona i o zmroku zamykana.

 • Link do komentarza Seniorka środa, 25 sierpnia 2021 23:16 napisane przez Seniorka

  A moze Zaklad Zieleni Miejskiej zamiast brac 3 mln z budzetu tylko po to by oglaszac przetargi sam cos zrobi?!
  Parki- przetarg Gardenia
  Ul. Orzeszkowej - przetarg, Stowarzyszenie Wielki Maly Usmiech

  Po co jest ZZM, ktos wie???

 • Link do komentarza Obserwator środa, 25 sierpnia 2021 19:52 napisane przez Obserwator

  Koszt pewnie będzie 1.400.000zł?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022