Jesteś tutaj:Gospodarka Ostatnia część "złotego runa" sprzedana
środa, 01 września 2021 12:22

Ostatnia część "złotego runa" sprzedana

 

Ostatni fragment terenu pomiędzy osiedlem Skiereszewo a szpitalem Dziekanka, znalazł nowego nabywcę. Nieruchomość została sprzedana za 4 mln złotych.

W drugiej połowie sierpnia odbył się przetarg na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej, położonej przy ul. Poznańskiej. Mowa o działce o powierzchni 40 tys. metrów kwadratowych, zlokalizowanej we wschodniej części tzw. złotego runa - dużego terenu należącego do tej pory do Miasta. W sierpniu 2020 roku została sprzedana największa nieruchomość o powierzchni 70 tys. metrów kwadratowych, która przeznaczona jest pod zabudowę handlową wielkopowierzchniową (za 22 mln złotych). 

W maju br. na sprzedaż wystawiono ostatnią działkę nr 1/30, sąsiadującą z wyżej wymienioną oraz z terenem szpitala "Dziekanka". Jej wartość wyceniono na 3 mln 984 tys. złotych. W rozstrzygnięciu przetargowym z 24 sierpnia pojawił się tylko jeden podmiot, który decydował się na zakup terenu - za kwotę 4 mln 23 tys. złotych nowym nabywcą została firma BUD-DAR BIS, która obecnie kończy już realizację największej w tym rejonie inwestycji deweloperskiej pn. Nowe Skiereszewo, położonej wzdłuż ul. Orzeszkowej. Zakupiona nieruchomość przeznaczona jest pod zabudowę usługową oraz zieleń urządzoną.

5 komentarzy

 • Link do komentarza avalon sobota, 04 września 2021 01:05 napisane przez avalon

  Założenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego bez sensu i uzasadnienia w rzeczywistości miasta Gniezna:

  "dla terenu oznaczonego symbolem U/ZP:
  a) podstawowe: teren zabudowy usługowej oraz zieleni urządzonej – usługi sportu i rekreacji takie jak: boiska, korty tenisowe, ścieżki zdrowia, bieżnie, ściany wspinaczkowe, urządzenia do ćwiczeń gimnastycznych, baseny itp., usługi hotelarskie, usługi kultury, handel, gastronomia, administracja, usługi podstawowej opieki zdrowotnej,
  b) dopuszczalne: budynki zamieszkania zbiorowego dla młodzieży uczącej się i studentów, parkingi naziemne i podziemne, zieleń izolacyjna, sieci i urządzenia infrastruktury technicznej;"

  Nic tam nie powstanie czy właściciel wystąpi o zmianę planu?
  W Gnieźnie nie ma ponadlokalnych szkół więc nie ma zapotrzebowania na akademiki czy internaty. Żaden prywatny inwestor nie będzie przecież budował boisk czy basenów - nigdy nie zarobią na siebie w tak małej miejscowości.

  Wygląda na to że inwestor kupił to w celu posiadania lokaty na przyszłość dla siebie i rodziny lub zamierza wywołać zmianę absurdalnego obecnie MPZP.

 • Link do komentarza urzędas czwartek, 02 września 2021 21:35 napisane przez urzędas

  Nadal laicy się odzywają nie mając zielonego pojęcia w ogóle o tym, o czym piszą. Nie ma co z nimi dyskutować, bo dialog musi być oparty na rzetelnej wiedzy, a nie na miłości do swojego idola. A niejaki Marko niech się nie wymądrza, bo gdyby tacy osobnicy rządzili Polską, to pewnie dawno by już jej nie było. Otóż szanowny panie, nikt nie napisał, ze Miasto ma prowadzić hotele, sanatoria itp. Natomiast bezsprzecznym jest, ze właśnie Miasto, a w zasadzie jego szef ze swoja drużyną powinni być stymulatorem jego rozwoju. Na pewno rozwojem nie jest wyprzedaż majątku miejskiego na placówki handlowe ( pewnie zagraniczne) i bloki mieszkalne. No, ale jak widać fani tej władzy nawet tego nie potrafią zrozumieć. I jeszcze jedno, komentarz niejakiego "wiki" jest tak prymitywny w swej treści, ze nie zasługuje w ogóle na jakąkolwiek odpowiedź.

 • Link do komentarza Marko czwartek, 02 września 2021 17:08 napisane przez Marko

  Miasto nie jest od prowadzenia hoteli sanatrriow i spa. Od tego są prywatni przedsiębiorcy. No chyba że należy się powrót komuny i delegaci partyjni w każdym miejscu.

 • Link do komentarza wiki czwartek, 02 września 2021 09:43 napisane przez wiki

  Tak, na pewno się okaże haha

  Kompletna bzdura i pieniądze wydane w błoto.

  Cała Polska leży na "gorących źródłach", ale tylko w niektórych rejonach wydobycie jest opłacalne. Np. Rydzyk dokłada do interesu (a w zasadzie państwo). Konin też. Kompletnie bez sensu. Mam nadzieję, że Gniezno się w to nie zaangażuje.

  Trzeba oddać Budzikowi, że inni tylko mówili, obiecywali, a on robi. Sprzedał pole za konkretną kasę. Wolę, że ta kasa jest wydawana na nas na gnieźnian, a nie na sanatoria i inne bzdety

 • Link do komentarza urzędas środa, 01 września 2021 12:29 napisane przez urzędas

  No i jak się okaże, że Gniezno leży na gorących źródłach, to w siłę zacznie rosnąć Gmina Gniezno, bo Miasto za Budasza pozbyło się wszystkich ewentualnych dobrych kawałków na hotele, sanatoria i SPA.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane