Jesteś tutaj:Gospodarka Prace na wiadukcie mają potrwać do końca października
czwartek, 16 września 2021 14:00

Prace na wiadukcie mają potrwać do końca października

 

Na tę chwilę zarządca drogi, któremu podlega remontowany wiadukt nad torami w ciągu ul. Warszawskiej, nie przewiduje szybszego zakończenia prac. 

W miniony wtorek pierwsi użytkownicy zaczęli już korzystać z przejścia po wyremontowanym przęśle wiaduktu nad torami kolejowymi. Póki co udostępnione zostało przejście po chodniku po zachodniej stronie przeprawy, gdzie ukończono go na całej długości. Tym samym tymczasowa kładka została zamknięta i rozpoczął się jej powolny demontaż. 

Obecnie prace na wiadukcie obejmują odtworzenie chodnika po drugiej stronie ulicy, a także wykonanie izolacji pod przyszłą nawierzchnię jezdni, która będzie ostatnim większym zadaniem do wykonania na tym odcinku. Do zainstalowania zostały także latarnie.

W związku z tym pojawiły się nieoficjalne informacje, że wiadukt może zostać udostępniony wcześniej, niż zakładano. Nadzieje te jednak rozwiewa Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich, do którego zwróciliśmy się z zapytaniem w tej kwestii. Jak nam przekazano: - (...) wiadukt zostanie udostępniony kierowcom po zakończeniu wszystkich prac, spełnieniu formalności i uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie. Zgodnie z umową termin odbioru robót mija 30 października br. - poinformował nas WZDW.

3 komentarzy

 • Link do komentarza Obserwator wtorek, 21 września 2021 20:45 napisane przez Obserwator

  A czy ja wygrałem przetarg i czy ja kasuje forsę za to?

 • Link do komentarza Oli niedziela, 19 września 2021 18:33 napisane przez Oli

  Obserwator,może włączysz się do pomocy,nspewno pójdzie szybciej

 • Link do komentarza Obserwator czwartek, 16 września 2021 16:01 napisane przez Obserwator

  Szybkość tego remontu to katastrofa! 1000 lat temu bez maszyn i innych cudów prędzej by wyremontowali ten wiadukt jak przy dzisiejszej technice.
  Wykonawca jest beznadziejny! przyglądam się od czasu jakiegoś na ten wiadukt i remont tam idzie beznadziejnie!Brak słów!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane