Jesteś tutaj:Gospodarka W Specjalnej Strefie Ekonomicznej otwarto nową fabrykę
czwartek, 21 października 2021 13:24

W Specjalnej Strefie Ekonomicznej otwarto nową fabrykę

 

W trzy miesiące po rozpoczęciu działalności w nowym obiekcie, dokonano oficjalnego otwarcia pierwszego inwestora w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Fałkowie w gminie Łubowo.

Po 10 miesiącach od symbolicznego wbicia łopaty, w lipcu 2021 roku Bovelli Bedding sp. z o.o. zainaugurowała swoją działalność jako pierwszy inwestor na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Fałkowie. Producent, zajmujący się przede wszystkim wykonywaniem łóżek, zrealizował swój nowy zakład na terenie położonym w pobliżu drogi ekspresowej S5.

Obiekt ma powierzchnię 5,5 tys. metrów kwadratowych i jest zlokalizowany na działce o powierzchni 3,1 hektara. Składa się na niego hala produkcyjno-magazynowa wraz z częścią socjalno-biurową, parkingami, zbiornikiem na wody opadowe oraz niezbędnymi instalacjami. Dziennie z magazynów wyjeżdżają trzy pełne naczepy ciężarówek, a firma od kilku lat notuje obroty na poziomie ponad 32 mln złotych. Aktualnie spółka zatrudnia niemal 60 osób. 

W czwartek 21 października w południe miało miejsce oficjalne otwarcie nowej fabryki. Na to wydarzenie zaproszeni zostali przedstawiciele władz lokalnych, świata nauki i otoczenia biznesu. Do wszystkich licznie zgromadzonych przemówiła Daniela Ben-Or, prezes zarządu spółki Bovelli Bedding oraz Marc Veldeman, wiceprezes zarządu, który przyznał: Mam taką nadzieję, że jako rodzina i jako udziałowcy zaczynamy piękny rozdział w historii Bovelli.

Bovelli Bedding sp.zo.o jest firmą młodą utworzoną w czerwcu 2013 roku. Kapitałowo powiązaną  z belgijska spółka rodzinną Veldeman Bedding NV istniejącą od ponad 50 lat, a osobowo ze spółką Complet Chmielewscy sp.j. działającą na rynku rodzimym od 1989 roku.  Produkty zakładu na chwilę obecną w znacznej większości przeznaczone są na eksport na różne rynki Unii Europejskiej.

 

7 komentarzy

 • Link do komentarza Fałkowo górą ! niedziela, 24 października 2021 18:35 napisane przez Fałkowo górą !

  Mieszkania w Fałkowie robią się droższe. Deweloperzy inwestują tam jeden za drugim. Czują zyski ! Wiedzą co robią. Do Gniezna z trasy S5 trzeba już obecnie zboczyć 5 km. Fałkowo wraz z Łubowem inwestorzy mają jak to się mówi , przy samej europejskiej drodze.

 • Link do komentarza planista niedziela, 24 października 2021 11:31 napisane przez planista

  Pozostaje pogratulować. Szkoda, że wiele lat temu o takim kierunku nie pomyślały władze gminy Gniezno. Teraz chyba trwają działania w tym kierunku w nowym studium, ale to raczej będzie za późno, bo kto będzie myślał o tym w sytuacji, kiedy brakuje rąk do pracy.

 • Link do komentarza Redakcja niedziela, 24 października 2021 10:34 napisane przez Redakcja

  Marek, bardzo łatwo sprawdzić, że firma jest zarejestrowana jako podatnik.

 • Link do komentarza Marek niedziela, 24 października 2021 10:07 napisane przez Marek

  Czy to inwestor zagraniczny? Jeśli tak to chciałbym wiedzieć czy to już kolejny, który nie płaci podatków w Polsce? Tania siła robocza, państwo kolonialne a Polactwo się cieszy. Brawo Wy, naiwny najemniku. 0 podatków!!

 • Link do komentarza Jendrek piątek, 22 października 2021 00:46 napisane przez Jendrek

  Pamiętacie Gnieźnianie ......"chcesz mieć pracę głosuj na Budasza" .

 • Link do komentarza Realista czwartek, 21 października 2021 22:15 napisane przez Realista

  Super, to cieszy.

 • Link do komentarza Tomasz czwartek, 21 października 2021 20:31 napisane przez Tomasz

  Łubowo potrafi.Gniezno ,,o"Brawo wójt Łozowski.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane