Jesteś tutaj:Gospodarka Rozwiązano problem wycieku wody na ul. Pod Trzema Mostami
czwartek, 18 listopada 2021 07:50

Rozwiązano problem wycieku wody na ul. Pod Trzema Mostami

 

Urząd Miejski poinformował, że problem przecieku, który pojawił się jakiś czas po oddaniu do użytku ul. Pod Trzema Mostami, został już rozwiązany.

Po pewnym czasie od oddania do użytku nowej przeprawy w ciągu ul. Pod Trzema Mostami informowaliśmy, że na fragmencie drogi pojawił się wyciek wody. Znajdował się on na wysokości drogi wewnętrznej prowadzącej do dyspozytorni i dawnej rampy wojskowej, tuż przy wiadukcie i po obu stronach drogi. Wówczas też Urząd Miejski informował, że problem jest znany i trwały analizy nad jego źródłem oraz rozmowy z wykonawcą w sprawie usunięcia tego zjawiska.

Teraz Magistrat poinformował o usunięciu tego problemu. Okazało się, że przyczyny napływu wody oraz braku jej odbioru są nieoczywiste. Przeprowadzono badania próbek pobranych z sieci deszczowej, a następnie przy udziale firmy Strabag sporządzona została dokumentacja projektowa instalacji drenarskiej. Wykonano nową sieć drenarską, która pozwoliła na skuteczne odprowadzenie wody gromadzącej się po stronie dróg wewnętrznych PKP - informuje Urząd Miejski w Gnieźnie.

- Okazało się, że przyczyną problemu było wypłukiwanie z gruntu węglanu wapnia, co powodowało powstawanie czopów blokujących wylot wody z instalacji drenarskiej do kanalizacji deszczowej i korkowanie samych drenaży. Na etapie wykonywania instalacji drenarskiej wykonano również monitoring drożności odcinka drenażu - napisano. Poprawa sytuacji jest już zauważona i, jak przekazano, proces wypłukiwania węglanu wapnia może potrwać 2-3 lata. Na realizację tych prac czekano z uwagi na ruch panujący na ul. Pod Trzema Mostami podczas zamknięcia wiaduktu w centrum miasta - ostatecznie prace zakończyły się 9 listopada br. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane