Jesteś tutaj:Gospodarka Powstała pierwsza część ścieżki rowerowej na ul. Gdańskiej
wtorek, 30 listopada 2021 07:44

Powstała pierwsza część ścieżki rowerowej na ul. Gdańskiej

 

Odcinek ścieżki rowerowej, która powstała dzięki otrzymanemu dofinansowaniu pomiędzy dwoma rondami, w zasadzie został już ukończony. 

W ostatnich dniach trwały jeszcze prace związane z oznakowaniem poziomym i pionowym, które pojawiło się na całej długości około 1 kilometra ścieżki rowerowej, powstałej pomiędzy Rondem Winiary a Rondem im. Jacka Kaczmarskiego. Ostatnie działania dotyczą jeszcze poszerzenia przejść na wysepkach przy pierwszym z wymienionych skrzyżowań.

W sumie na całym omawianym odcinku powstała ścieżka rowerowa, zachowująca w większości relacje (połączenia) także do ul. Biskupińskiej, Lednickiej, Spichrzowej, ogródków działkowych oraz w rejonie ul. Pałuckiej. Wzdłuż ul. Gdańskiej na znacznym odcinku wytyczono osobny pas dla rowerów, poprowadzony wzdłuż chodnika. Jedynie w dwóch miejscach, gdzie szerokość posiadanego pasa jezdni uniemożliwiała wytyczenie osobnego szlaku, spowodowała zamianę w ciąg pieszo-rowerowy - na przystanku autobusowym obok Lidla oraz w rejonie przejazdu kolejowego. 

Poza fragmentem obok supermarketu, na całej długości ścieżka ma nawierzchnię asfaltową. Ponadto w rejonie przejścia w stronę ogródków działkowych, powstało doświetlenie. 

Zadanie na wspomnianym odcinku zostało wykonane za kwotę 1 mln 117 tys. złotych, przy czym znaczną część stanowiło dofinansowanie na kwotę ponad 1 mln złotych.

W realizacji nadal znajduje się pozostała część ul. Gdańskiej, gdzie powstaje dalszy fragment ścieżki rowerowej (w kierunku miasta), położonej po obu stronach drogi. 

2 komentarzy

  • Link do komentarza Jendrek wtorek, 30 listopada 2021 22:31 napisane przez Jendrek

    Zapraszam rowerzystów na ulicę Witkowską . Start przy rondzie" kaskadera" .Gwarantowane wrażenia z jazdy crossowej .Każdy kto dojedzie do Lasu miejskiego bez uszczerbku na zdrowiu zasługuje na medal. Super niespodzianki także dla kierowców . Dla nich przewidziano dodatkowo test zawieszenia na torowisku kolejki wąskotorowej .

  • Link do komentarza mieszkaniec wtorek, 30 listopada 2021 14:48 napisane przez mieszkaniec

    Super. Miasto potrafi, a kiedy powiat zrobi chociaż chodnik na ul. Wrzesińskiej ? Zabić się można na tych dziurach i błocie. WSTYD.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane