Jesteś tutaj:Gospodarka Doświetlono kolejne przejście na ul. Roosevelta
sobota, 25 grudnia 2021 10:46

Doświetlono kolejne przejście na ul. Roosevelta

 

W ostatnich dniach wykonano przeniesienie oraz doświetlenie kolejnego przejścia dla pieszych, znajdującego się na ul. Roosevelta.

Planowane wydzielenie pasów rowerowych, które mają zostać poprowadzone wzdłuż ul. Roosevelta na odcinku od skrzyżowania z ul. Sobieskiego aż do al. Reymonta, w tym roku nie została zrealizowana. Wynikało to z wyników ogłoszonych przetargów, w których stawki proponowane przez zainteresowane firmy znacząco przekraczały zakładany budżet na to zadanie. Dlatego realizacja pomysły została przeniesione na kolejny rok.

W ramach projektu zdecydowano się jedynie na realizację doświetlenia przejścia dla pieszych, na które otrzymano dofinansowanie w ramach rządowego programu budowy dróg. Przejście dla pieszych, położone przy skrzyżowaniu z ul. Paderewskiego, zostało przeniesione kilkanaście metrów bliżej ul. Laubitza - jest to spowodowane planowanym zachowaniem relacji pasów ruchu dla rowerów ze ścieżką wytyczoną wzdłuż ul. Laubitza w kierunku os. Ustronie. W ramach tego zadania wykonano nowe malowanie poziome oraz świecące oznakowanie (wzbudzane) wraz z doświetleniem w postaci dwóch słupów z latarniami typu LED. 

 

1 komentarz

  • Link do komentarza Dorota  L. niedziela, 26 grudnia 2021 18:00 napisane przez Dorota L.

    Konieczne jest jeszcze doświetlenia przejścia na ulicy Wyszyńskiego. Na przeciwko kościoła św Michała Archanioła.Dla samochodów szybko ruszających ze "świateł" przy dawnym pogotowiu często kierowcy nie dostrzegają już ludzi wkraczających na pasy przy kościele Michała. Tam często dochodzi do nagłego hamowania samochodów bo piesi użytkownicy ulicy Wyszyńskiego w ogóle nie patrzą czy samochód jedzie czy nie tylko twardo wkraczają na pasy nie obawiając się o własne życie !

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane