Jesteś tutaj:Gospodarka Dotacje w ramach programu „Złap deszcz”
czwartek, 30 grudnia 2021 08:54

Dotacje w ramach programu „Złap deszcz”

 

Od 3 stycznia ruszy nabór wniosków na udzielenie dotacji celowych, pozwalających na zwrot części środków przeznaczonych na budowę systemów służących do zatrzymywania i wykorzystywania wód opadowych i roztopowych w miejscu ich powstawania.

Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i na nadchodzący ogłoszony został program pn. "Złap deszcz", w ramach którego przyznawana jest dotacja celowa. Można ją otrzymać na wykonanie systemów do gromadzenia i wykorzystania wód opadowych i roztopowych tj. zakup i montaż przewodów odprowadzających wody opadowe i roztopowe zebrane z rynien i wpustów, zbiorników naziemnych, podziemnych, otwartych lub zamkniętych, szczelnych lub infiltracyjnych, instalacji rozsączających lub nawadniających, studni chłonnych.

Dotacje mogą otrzymywać osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne, przedsiębiorcy lub jednostki sektora finansów publicznych (gminne lub powiatowe osoby prawne). Środki przyznawane są w kwocie do 50% kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż:

 • 1 tys. zł na jeden budynek jednorodzinny
 • 4 tys. zł na jeden budynek wielorodzinny

Nabór wniosków trwa od 3 stycznia do 30 września 2022 roku w Urzędzie Miejskim - pełen zakres dokumentów dostępny jest na stronie Magistratu. Szczegółowe informacje dotyczące zasad udzielenia dotacji można uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska.

3 komentarzy

 • Link do komentarza Leon wtorek, 04 stycznia 2022 23:01 napisane przez Leon

  Śmiech na sali. Szkoda czasu na klepanie w papierach

 • Link do komentarza Pan krystian poniedziałek, 03 stycznia 2022 14:55 napisane przez Pan krystian

  Za takie pieniadze mozesz kupic baniaki od primawery 6l

 • Link do komentarza Obserwator czwartek, 30 grudnia 2021 12:50 napisane przez Obserwator

  za 1000zł to dziś nic nie kupisz chyba ze 10 wiaderek plastikowych

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022