Jesteś tutaj:Gospodarka Trwa rozbudowa kompleksu szkolno-przedszkolnego w Jankowie Dolnym
wtorek, 04 stycznia 2022 11:35

Trwa rozbudowa kompleksu szkolno-przedszkolnego w Jankowie Dolnym

 
Trwa rozbudowa kompleksu szkolno-przedszkolnego w Jankowie Dolnym źródło: Gmina Gniezno

Widoczny jest postęp prac przy rozbudowie obiektów edukacyjnych, które powstają przy szkole podstawowej w Jankowie Dolnym.

We wrześniu ub. roku dokonano symbolicznego wbicia łopaty pod budowę nowego budynku szkolno-przedszkolnego. Obecnie inwestycja już w znacznej mierze przypomina swoim kształtem to, co było w zamierzeniach projektantów oraz władz gminy Gniezno. 

Nowy obiekt docelowo ma mieć łączną powierzchnię użytkową 1369 metrów kwadratowych. W skrzydle frontowym przewidziano przedszkole ze stołówką i kuchnią oraz czterema salami dla 100 dzieci. W drugim skrzydle, z tyłu działki powstanie natomiast szkoła z salami zajęć również dla około 100 dzieci. - Rada Gminy zabezpieczyła na tą inwestycję kwotę 4,6 mln zł. Przed nami jeszcze sfinansowanie wyposażenia, ale na ten cel będziemy starać się pozyskać pieniądze z innych źródeł - mówi wójt Maria Suplicka.

Aktualnie obiekt jest w stanie surowym otwartym, trwają prace wewnętrzne murarskie i instalacyjne. Na tym etapie prac termin zakończenia budowy zaplanowano na sierpień 2022 r. Docelowo nowy obiekt pozwoli na zabezpieczenie miejsc dla dzieci szkolnych i przedszkolnych z terenu Jankowa i pobliskich wsi.

 

1 komentarz

  • Link do komentarza Boriusz Nostromo wtorek, 04 stycznia 2022 18:20 napisane przez Boriusz Nostromo

    takie brednie wygaduje poseł DOLATA na sejmowej komisji:
    Konieczne jest wzmocnienie organu nadzoru, kuratora oświaty. Pamiętają to wszyscy za czasów PO-PSL, gdy ograniczyliście ich rolę. Gdy likwidowano szkoły, to nie mieli wsparcia. Kiedy zmieniliśmy ten fatalny pomysł, kiedy wprowadziliśmy opinię kuratora, jako wiążącą w sprawie likwidacji szkół, to rodzice zauważyli, że jest instancja, która może obronić ich szkołę - mówi poseł PiS Zbigniew Dolata."
    Niech nie wraca do Gniezna...Gniezno się za niego wstydzi..pluje na rodziców i dzieci..biada matole , ręce precz od szkoły.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane