Jesteś tutaj:Gospodarka Na Winiarach powstanie nowy budynek handlowy
poniedziałek, 17 stycznia 2022 09:42

Na Winiarach powstanie nowy budynek handlowy

 
Na Winiarach powstanie nowy budynek handlowy źródło: Amwin

W najbliższych miesiącach ma się rozpocząć realizacja nowego obiektu handlowego, który powstanie u zbiegu ul. Gdańskiej i Żnińskiej. Budynek wzniesie wrzesińska spółka Amwin. 

Nowy obiekt zostanie zlokalizowany na niezabudowanej nieruchomości u zbiegu ul. Gdańskiej i Żnińskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie bloków stojących od strony ul. Spichrzowej oraz siedziby Społem po wschodniej stronie. 

Jak informuje wykonawca inwestycji, wrzesińska spółka Amwin, inwestorem na tym terenie jest firma Konstruktor Sp. z o.o. Docelowo inwestycja u zbiegu ul. Gdańskiej i Żnińskiej ma stanowić tzw. park handlowy o powierzchni 2250 metrów kwadratowych i pomieścić ma od 4 do 5 najemców z różnej branży. Na nieruchomości zaplanowano także realizację parkingu oraz zagospodarowanie części terenu pod zieleń. 

Obiekt ma zostać zrealizowany w lekkiej konstrukcji - na żelbetowych prefabrykowanych słupach, zostanie oparta konstrukcja stalowa podtrzymująca dach. Zewnętrzną obudowę budynku będzie stanowiła płyta warstwowa. Front oraz boki obiektu będą częściowo przeszklone.

Teren parkingu obiektu handlowego skomunikowany będzie z ul. Żnińską. Jak informuje Amwin, rozpoczęcie budowy zaplanowane zostało na wiosnę 2022 roku. 

 

20 komentarzy

 • Link do komentarza Do mieszkańca piątek, 21 stycznia 2022 23:46 napisane przez Do mieszkańca

  Mieszkaniec Brak perspektywicznego myślenia to problem Gniezna. W każdym rozwijającym się mieście buduje się ronda, dwujezdniowe drogi, tunele pod torami, a tu tylko stagnacja i jakoś to będzie.

 • Link do komentarza mieszkaniec czwartek, 20 stycznia 2022 15:42 napisane przez mieszkaniec

  Nie mam nic przeciwko marketom ale mam pytanie do włodarzy miasta, powiatu, radnych i tych od których zależy jakość i możliwość przemieszczania się po mieście jak można było wydać pozwolenie na budowę jeżeli jedyna ulica która prowadzi do nowego marketu to Gdańska, która już w dni powszednie jest zatłoczona a w okresach wzmożonych zakupów kompletnie nieprzejezdna a do tego zlikwidowano dodatkowy pas do skrętu w lewo w żnińską kiedy mieli wiedzę o budowie. Czy jeszcze ktoś logicznie we wladzach powiatu i miasta myśli wydając zgody na kolejne markety bez budowy metra ulicy, czy tam już kompletny kisiel. Jest jeszcze wolny grunt po lewej stronie gdańskiej na kolelny market i będzie korek od ronda Wałęsy po Goślinowo i połowę Trasy Zjazdu Gnieźnieńskiego. Brawo dla tych z kisielem i współczucie dla mieszkańców kilku osiedli.

 • Link do komentarza Monika czwartek, 20 stycznia 2022 09:51 napisane przez Monika

  Fajnie ze i ten kawałek gruntu przy ulicy Gdańskiej z piękną , wygodną ścieżką rowerową zostanie zagospodarowany !!!

 • Link do komentarza tu-Bylec środa, 19 stycznia 2022 13:32 napisane przez tu-Bylec

  taaa... przy ul poznańskiej miała byc nowa Castorama, a powstał nowy "bałagan komunikacyjny " (nie) dziekujemy panie prezy-dencie :(

 • Link do komentarza igrek środa, 19 stycznia 2022 09:30 napisane przez igrek

  W Gnieźnie same marudy, a potem będą stać w kolejce do tego sklepu. To miasto nie przestaje zadziwiać :D

 • Link do komentarza zenon środa, 19 stycznia 2022 08:30 napisane przez zenon

  Osoba prywatna na prywatnym gruncie może budować co tylko zechce, byleby to było zgodne z przeznaczeniem terenu. Teren ten jest przeznaczony pod zabudowę przemysłową więc miasto czyli Prezydent oprócz wydania tzw. "wuzetki" nie ma nic do gadania co tam ma powstać. To tyle odnośnie wyjaśnień dlaczego nie powstanie tam żadna fabryka. Żeby zabrać głos i się wymądrzać najpierw trzeba mieć trochę elementarnej wiedzy na temat warunków na jakich powstają różne inwestycje.

 • Link do komentarza Wasyl07 wtorek, 18 stycznia 2022 12:13 napisane przez Wasyl07

  A może dwa konkretne zakłady pracy w zamian sklepów, ile można kupować i za co.

 • Link do komentarza MAREK wtorek, 18 stycznia 2022 11:30 napisane przez MAREK

  Tak by się przydał jakiś tramwaj szynowy, który by się zatrzymywał przy stacji WINIARY - GALERIA. A wcześniej mógłby się zatrzymywać przy stacji BIEDRONKA - TREPKO na Tysiącleciu. A w ogóle ten tramwaj szynowy mógłby startować nie ze stacji Gniezno - Główna, ale już ze stacji Gębarzewo- Cielimowo . Po drodze mógłby też zabierać pasażerów ze stacji Dalki. Taka szybka GNIEŹNIEŃSKA kolejka miejska jeździ po Trójmieście, to dlaczego nie mogła by się również poruszać po Gnieźnie ? Ile mniej autobusów MPK potrzebnych by było wtedy do wożenia Gnieźnian!! Ile mniej spalin było by wtedy w Gnieźnie !! Panowie Prezydenci pomyślcie, zaplanujcie i w następnej kadencji ZREALIZUJCIE !!!!

 • Link do komentarza Monika wtorek, 18 stycznia 2022 11:17 napisane przez Monika

  A kiedy zaczną budować ten hipermarket za dziekanką.?? Przecież tam też ma powstać jakaś GALERIA HANDLOWA!!

 • Link do komentarza Gzik wtorek, 18 stycznia 2022 11:15 napisane przez Gzik

  Jeszcze ciągle czekamy aż firma CASTORAMA wybuduje swój drugi obiekt handlowy przy ulicy Poznańskiej . Przy stacji ORLEN. a ma on być jeszcze raz taki duży jak ten obecny przy ulicy Pałuckiej ( koło GALERII GNIEZNO).

 • Link do komentarza Mieszkaniec wtorek, 18 stycznia 2022 09:07 napisane przez Mieszkaniec

  Chyba większości komentujących umknęło że to PRYWATNA działka i PRYWATNA inwestycja

 • Link do komentarza Jasiu wtorek, 18 stycznia 2022 00:05 napisane przez Jasiu

  Obniżcie ceny jak chce MM. To wygracie. Mały zarobi o 5 zł mniej, ale duży też aż o 5 zł mniej. I Wykończymy te duże markety. Jak wszyscy obniżymy to wygramy. Przecież MM obiecał. Kłamie?

 • Link do komentarza czytelnik poniedziałek, 17 stycznia 2022 22:59 napisane przez czytelnik

  do: Luk - masz rację, niech powstanie w Gnieźnie Nowa Huta i najlepiej pod twoim domem!

 • Link do komentarza Kazik poniedziałek, 17 stycznia 2022 18:59 napisane przez Kazik

  łądnie

 • Link do komentarza Mieszkaniec winiar poniedziałek, 17 stycznia 2022 17:51 napisane przez Mieszkaniec winiar

  To teraz u zbiegu żnińskiej i gdańskiej trza rondo wybudować

 • Link do komentarza Luk poniedziałek, 17 stycznia 2022 17:32 napisane przez Luk

  Lepiej zeby powstawaly fabryki

 • Link do komentarza mirek poniedziałek, 17 stycznia 2022 13:39 napisane przez mirek

  piekne miejsce na przyrode której zaczyna już brakować na każdym osiedlu ale kase lepiej wpompować w niepotrzebne inwestycje,po drugiej stronie gdańskiej stoi moloch od 10-ciu lat pusty, straszy i niema żadnej instytucji by coś w tym temacie miała sensownych pare zdań do powiedzenia,cicho sza ile jeszcze lat potrzeba!!

 • Link do komentarza cogito poniedziałek, 17 stycznia 2022 11:35 napisane przez cogito

  I do tych wszystkich punktów handlowych prowadzi wąska ul. Gdańska. Gdzie tu logika ? Lepiej zrobić bal dla sportowców...

 • Link do komentarza mieszkaniec poniedziałek, 17 stycznia 2022 10:22 napisane przez mieszkaniec

  Ludzi w Gnieźnie ubywa, a przybywa olbrzymów handlowych. Dla kogo? Polityka obecnych władz zostanie w historii zapisana, jako śmierć centrum historycznego Gniezna.

 • Link do komentarza rowerzysta poniedziałek, 17 stycznia 2022 09:45 napisane przez rowerzysta

  No to grubo. Miło patrzeć jak lokalni przedsiębiorcy się rozwijają i konkurują z dużymi sieciami.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane