Jesteś tutaj:Gospodarka Umowa na przebudowę węzła Łubowo została podpisana
środa, 27 kwietnia 2022 15:52

Umowa na przebudowę węzła Łubowo została podpisana

  mnopr

Prawie 17 mln złotych kosztować będzie zmiana układu drogowego, która obejmie przebudowę węzła na drodze ekspresowej S5.

W środę 27 kwietnia w Urzędzie Gminy Łubowo podpisana została umowa z wykonawcą rozbudowy węzła “Łubowo” drogi ekspresowej S5 w Fałkowie – jednej z najważniejszych, strategicznych inwestycji Gminy Łubowo. Postępowanie przetargowe wygrała spółka Transbruk z Nekli. Z repezentującym firmę Markiem Begierem podpis pod umową złożył wójt gminy Łubowo Andrzej Łozowski.

Przedmiotem umowy stanowi zaprojektowanie i wykonanie rozbudowy węzła “Łubowo” drogi ekspresowej S5 wraz z budową drogi zbiorczej klasy “Z” na terenie specjalnej strefy ekonomicznej. Celem inwestycji jest usprawnienie komunikacji terenów przemysłowych, na których powstają nowe zakłady z drogą ekspresową S5, a przez to zmniejszenie uciążliwości transportu kołowego dla mieszkańców Fałkowa.

W ramach inwestycji powstanie rondo, umożliwiające płynny zjazd z drogi S-5 z kierunku Poznania na teren strefy oraz wyjazd ze strefy, bezpośrednio w kierunku Bydgoszczy. Dodatkowo przewidziano wykonanie ronda średniego o średnicy zewnętrznej ok. 50 metrów z jezdnią o szerokości ok. 6 metrów. Powstaną trzy wloty, w tym jeden na nową drogę zbiorczą.

Koszt inwestycji wynosi 16 mln 837 tys. złotych, przy czym niemal 10 mln złotych pochodzić będzie z Polskiego Ładu. Wykonawca ma 350 dni na realizację zadania tj. zaprojektowania oraz wybudowania.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Mee wtorek, 10 maja 2022 17:23 napisane przez Mee

  "Z" się źle kojarzy

 • Link do komentarza Ziomek piątek, 29 kwietnia 2022 09:14 napisane przez Ziomek

  Najpierw sprawdź dokładnie jaka firma robiła odcinek Czerniejewo - Wierzyce i dopiero pisz!!!

 • Link do komentarza Kamil czwartek, 28 kwietnia 2022 10:14 napisane przez Kamil

  To ta sama firma co robiła drogę z czerniejewa do Wierzyc?? Pojedźcie zobaczyć co z niej zostało po 2-3 latach...

 • Link do komentarza Marek czwartek, 28 kwietnia 2022 09:37 napisane przez Marek

  PRZYKRE. Ale widzę z projektu, że jednak obodnica południowa Gniezna w tym miejscu sie .... nie zacznie. Czyli cały tranzyt ciezarowy i amerykański - wojskowy z Bydgoszczy, Torunia i Wągrowca oraz z Kiszkowa i Rejowca w kierunku Wrześni i Powidza dalej pojedzie przez Gniezno i nasz gnieźnieński MOST DWORCOWY. ( Popiełuszki ). A dalej przez ulicę Wrzesińską i ulicę Warszawską. A można było od tego zjzazdu z S 5 tki w Fałkowie rozpocząc budowę takiej obwodnicy, gdyby w projekcie znalazł sie również zjazd na prost z tego wiaduktu nad trasa szybkiego ruchu. !!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane