Jesteś tutaj:Gospodarka Ukończono kolejny etap prac na Wenecji
niedziela, 01 maja 2022 10:21

Ukończono kolejny etap prac na Wenecji

 

Mieszkańcy Gniezna oraz turyści mogą teraz przemierzać drogę z miasta w kierunku Muzeum po zrewitalizowanym odcinku Parku Piastowskiego. Trwa realizacja trzeciego etapu oraz tarasu od ul. Poznańskiej.

Około 450 metrów - tyle liczy odcinek nabrzeża, który został oddany do użytku nad Jeziorem Jelonek. Jest to kontynuacja ścieżki rowerowej i chodnika, urozmaiconego ławkami i leżakami. Dodatkowo w kierunku wzniesienia do Muzeum prowadzi nowa asfaltowa ścieżka dla rowerów docierająca do chodnika na ul. Poznańskiej. Druga ścieżka, z uwagi na większą stromiznę, jest ze schodami i zjazdem bocznym dla rowerów. 

Ponadto w rejonie dawnego amfiteatru powstały dwie zjeżdżalnie (także dla dorosłych), a ściana dawnej konstrukcji sceny została zamieniona na ściankę wspinaczkową. Nowy odcinek kończy się w rejonie schodów prowadzących na dziedziniec Szkoły Pomnik.

Na II etapie nieukończony jeszcze został fragment przy ul. Poznańskiej, gdzie powstanie mały skate park, gdzie jeszcze trwają prace.

18 komentarzy

 • Link do komentarza Marek czwartek, 12 maja 2022 07:46 napisane przez Marek

  Teraz to już wszystkie spaliny samochodowe i sadze z wycierajacych się opon samochodowych na ulicy Poznańskiej polecą prosto w kierunku osób (dzieci ) spacerujacych po " nowym" parku. Bo już nie ma tego gąszcza zieleni osłaniajacej jezioro Jelonek od ulicy Poznańskiej. I co z tego , że jest wiekszy prześwit, kiedy ten park zupełnie zatracił swoją ochronną - wygłuszajacą hałas ulicy funkcję ! Dla oczu niektórych ludzi może to co teraz jest wydaje się ładniejsze. Ale dla : uszu, nosa i spokoju w mózgu to juz nie !!!. W tym "nowym" parku, juz nie mam co szukać spokoju i ukojenia duszy. W tym parku psychicznie, już sie nie odpocznie ! Tego mi szkoda .

 • Link do komentarza Kamil środa, 11 maja 2022 08:18 napisane przez Kamil

  Szkoda, że tam gdzie są schody nie zrobiono żadnych podjazdów dla wózków... jak matki z wózkiem mają przejechać po schodach jak chcą dojść np do ścianki wspinaczkowej czy też iść przy samym jeziorze a nie wyłącznie ścieżką rowerową?

 • Link do komentarza senior sobota, 07 maja 2022 10:18 napisane przez senior

  A dziury w mieście w jezdniach jak są, tak pozostaną. Jako pamiątka Budaszowej drużyny. Chodniki nierówne, bardzo niebezpieczne miejscami szczególnie dla osób starszych, ale co tam seniorzy, wazne są dekoracje. To tak, jakby w nie sprzątanym i zaniedbanym od lat mieszkaniu stawiać na zakurzonych meblach kwiaty w wazonach. No cóż, ta władza przeminie, a kolejna będzie miała problem z konserwacją i wiecznym porządkowaniem Wenecji. Oj, łatwo jest dysponować społeczną kasą, jak się nie ponosi za to żadnej odpowiedzialności. Dowodem piramidowe potwory przed teatrem, bo choć na to nie poszła miejska kasa, jak sądzimy, to jednak zaburzenie centrum miasta jest dramatem i wyjątkowa niekompetencja wszystkich,ktorzy się do tego przyczynili.

 • Link do komentarza micio piątek, 06 maja 2022 13:03 napisane przez micio

  :) ide sobie nad jeziorko odpoczać popodziwiać widoczki, a tu niespodzianka- ławka ustawiona tyłem do wody

 • Link do komentarza Milena piątek, 06 maja 2022 11:48 napisane przez Milena

  Chodnik jest za wąski! W ostatnie ciepłe dni było tyle ludzi, że chodzenie samym chodnikiem bez ściezki rowerowej było dramatem!!!

 • Link do komentarza Serigusz piątek, 06 maja 2022 09:42 napisane przez Serigusz

  Powodzenia w konserwacji tego drewna. Koszty inwestycji w milionach, koszty utrzymania w setkach tysięcy.

 • Link do komentarza gość czwartek, 05 maja 2022 13:12 napisane przez gość

  brawo za wyobrażnię , ławeczki tyłem do jeziora będziemy podziwiać piękno spacerujących zamiast mieć widok na jezioro BRAWO

 • Link do komentarza marek czwartek, 05 maja 2022 06:03 napisane przez marek

  niech miasto podwyższy podatki albo zadłuży kolejne pokolenia aby Sli miał(a) piękny trawnik z rolki

 • Link do komentarza Sli wtorek, 03 maja 2022 20:32 napisane przez Sli

  Jest ładnie. Tylko te braki trawy trochę rażą.... Trzeba było rozwijać z rolek a nie siać. Z rolki trawniki byłyby piękne i gotowe od ręki a takie siane nie będą ani takie ani takie....

 • Link do komentarza edwin wtorek, 03 maja 2022 15:23 napisane przez edwin

  wszystko ładne i piękne . tylko żle ustawione ławki przy ścieżce pieszej - powinny być odwrócone w stronę jeziora !

 • Link do komentarza rowerzysta wtorek, 03 maja 2022 08:16 napisane przez rowerzysta

  Bardzo ładnie. Gniezno zmienia się nie tylko dla mieszkańców ale także w tym miejscu dla turystów.

 • Link do komentarza urzędas poniedziałek, 02 maja 2022 23:14 napisane przez urzędas

  Przypomnicie sobie moje słowa za parę lat. Z tych przeróbek i dziwacznych leżakodesek nic nie pozostanie. kto wpadł na taki głupi pomysł? Ciekawe, czy co roku te dechy będą konserwowane? Czy śladem Doliny Pojednania Miasto będzie musiało co 5-6 lat dokonywać gruntownych remontów/?Bogate jest to nasze miasto, oj bogate. A może za tymi robotami kryją się inne cele?

 • Link do komentarza Mieszkanka poniedziałek, 02 maja 2022 14:24 napisane przez Mieszkanka

  Bardzo ladnie

 • Link do komentarza Zyga poniedziałek, 02 maja 2022 12:24 napisane przez Zyga

  ad.Gniewko07 - to właśnie coś dla ciebie.

 • Link do komentarza marek poniedziałek, 02 maja 2022 05:52 napisane przez marek

  brzydkie - wszystko od linijki. nowoczesny kicz.

 • Link do komentarza Gniewko07 niedziela, 01 maja 2022 22:36 napisane przez Gniewko07

  Nowa miejscówka do meneli.

 • Link do komentarza Alex niedziela, 01 maja 2022 20:44 napisane przez Alex

  Jest pięknie!

 • Link do komentarza mirek niedziela, 01 maja 2022 11:49 napisane przez mirek

  nie jestem zwolennikiem tego typu przeróbek,wycinek ,przycinek, byle było inaczej,jestem gnieżnianinem od 67 lat i już sie z tym nie zgodzę ponieważ przyroda traci na tym najbardziej,czuje sie jakbym był nie w swoim mieście,hej pozdrawiam.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane