Jesteś tutaj:Gospodarka Przebudowa MOK coraz bardziej zaawansowana
środa, 11 maja 2022 10:59

Przebudowa MOK coraz bardziej zaawansowana

  mn
Przebudowa MOK coraz bardziej zaawansowana fot. Damazy Gandurski / Miejski Ośrodek Kultury

Od jesieni trwa gruntowna przebudowa głównej siedziby Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Łubieńskiego.

Budynek liczący sobie w najbardziej charakterystycznej, frontowej części, ponad 200 lat, stopniowo nabiera nowego blasku. Na profilach społecznościowych MOK można dziś obejrzeć najnowszą aktualizację zdjęć z placu budowy.

Remont Miejskiego Ośrodka Kultury to kompleksowa inwestycja, która zakłada adaptację dotąd nieużywanych pomieszczeń – np. strychu oraz części piwnic.  Poza zabytkową częścią budynku – XIX-wieczną siedzibą loży masońskiej, której elewacja szczególnie wpisała się w architekturę miasta – rewitalizowana jest także południowa część, dobudowana w czasach PRL.  Jak widać już na najnowszych zdjęciach, wejście główne do budynku powstaje w nowym miejscu, gdzie będzie jednym z elementów lepszej dostępności budynku dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Na obecnym etapie prac widać już także bryłę nowego ogrodu zimowego, który powstaje na miejscu nie wykorzystywanego wcześniej tarasu – wzdłuż wjazdu na zaplecze.

Projekt „Rewitalizacja zdegradowanych dzielnic Miasta – etap I: Adaptacja budynku Miejskiego Ośrodka Kultury wraz z jego rozbudową, rewitalizacja ul. Rzeźnickiej”, realizowany jest w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Wniosek uzyskał dofinansowanie w ramach Osi Priorytetowej 9 – „Infrastruktura dla kapitału ludzkiego”, działanie 9.2 – „Rewitalizacja miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych”, poddziałania 9.2.1 – „Rewitalizacja miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych”.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Kłecko Punkt 05 2022
Antyki022022