Jesteś tutaj:Gospodarka Przetarg na przebudowę ul. Kokoszki
czwartek, 12 maja 2022 14:10

Przetarg na przebudowę ul. Kokoszki

 

Trwa poszukiwanie wykonawcy, który podejmie się przebudowy przeszło 750-metrowego odcinka drogi, łączącej ul. Wrzesińską z ul. Kostrzewskiego. Będzie miał ponad rok na realizację zadania.

W połowie lutego informowaliśmy, że Miasto Gniezno otrzymało dofinansowanie w kwocie 5 mln 171 tys. złotych na przebudowę ul. Kokoszki. Pochodzi ono z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i stanowi 80% kwoty przewidzianej na realizację tej inwestycji. O tym, że ul. Kokoszki pilnie potrzebuje remontu, nie trzeba przekonywać nikogo - kierowców aut, którzy lawirują między dziurami, rowerzystów unikających nierówności oraz pieszych, którzy nie mają tu w ogóle chodnika.

Ulica, powstała jeszcze w PRL-u jako łącznik prowadzący pomiędzy ul. Kostrzewskiego i Wrzesińską, stanowiący dojazd do oczyszczalni oraz zlokalizowanych w tym rejonie zakładowych osadników. Od tego czasu była jedynie łatana, przez co na przestrzeni lat jej stan pogorszył się w znacznym stopniu. 

Jak zawarto w dokumentacji przetargowej, ulica doczeka się kompleksowej przebudowy na długości 763 metrów. W ramach zadania wykonana zostanie odwodnienie jezdni, nowa podbudowa oraz nawierzchnia z asfaltu. W rejonie dwóch skrzyżowań, które komunikować się będą z projektowanymi drogami prowadzącymi w rejon dawnej cukrowni, droga będzie podniesiona, ale nadal wykonana z betonu asfaltowego. 

Wzdłuż ulicy na całej długości powstanie chodnik - zaczynając od ul. Wrzesińskiej po północnej stronie jezdni, a tuż za fabryka Jeremias będzie przejście dla pieszych na południową stronę drogi i stąd poprowadzi aż do ul. Kostrzewskiego. W tym też rejonie zacznie się asfaltowa ścieżka rowerowa, która prowadzić będzie do ul. Kostrzewskiego.   Ponadto przewidziano kilka zjazdów na posesje, które będą wykonane z kostki brukowej. 

Ponadto wzdłuż drogi mają zostać ustawione latarnie uliczne typu LED z doświetleniem wspomnianego przejścia dla pieszych. Od strony północnej wzdłuż dawnej oczyszczalni zakładowej nasadzonych ma zostać 54 drzew - lip. Układ skrzyżowań ul. Kokoszki z ul. Kostrzewskiego i ul. Wrzesińską nie ma ulec żadnej zmianie. 

Wykonawca, który podejmie się tego zadania, będzie miał czas na wykonanie całej inwestycji w ciągu 14 miesięcy. Jego wyłonienie powinno nastąpić jeszcze w maju br. Jeśli wykonawca zostanie wybrany w terminie, nową ul. Kokoszki będzie można pojechać w połowie 2023 roku.

 

4 komentarzy

 • Link do komentarza Marcin piątek, 13 maja 2022 19:13 napisane przez Marcin

  Proponował bym zrezygnować z wykonawcy prac firmy która remontuje ul. Wolności bo jak on ją dorwie to termin zakończenia prac napewno się przesunie

 • Link do komentarza rowerzysta piątek, 13 maja 2022 08:18 napisane przez rowerzysta

  Super. Teraz tylko czekać, aż powiat zrobi ścieżkę i chodnik na ul. Wrzesińskiej. To chyba nie realne...

 • Link do komentarza Ikon piątek, 13 maja 2022 06:47 napisane przez Ikon

  Nareszcie zarządca pomyślał.

 • Link do komentarza Batman czwartek, 12 maja 2022 22:08 napisane przez Batman

  Begier to łyknie mówię wam!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Kłecko Punkt 05 2022
Antyki022022