Jesteś tutaj:Gospodarka Zakończono przebudowę Doliny Pojednania za ponad 2 mln złotych
wtorek, 06 września 2022 11:25

Zakończono przebudowę Doliny Pojednania za ponad 2 mln złotych

 

Mieszkańcy centrum Gniezna mogą już korzystać z zieleńca, znajdującego się między Wzgórzem Panieńskim a Wzgórzem Krzyżackim.

Teren, który od 2000 roku nosi nazwę Doliny Pojednania, został wykonany w ramach obchodów milenijnych, przypadających w tamtym czasie. Dawne boisko i nieużytki zostały wówczas zagospodarowane w formie małego zieleńca, łącząc ścieżką ul. Grzybowo z ul. św. Wojciecha oraz schodami w kierunku ul. Franciszkańskiej oraz św. Jana.

Przez ostatnie półtora roku trwały prace z nowym zagospodarowaniem doliny, gdzie już w kwietniu 2019 roku powstała fontanna w miejscu dawnej niecki wodnej. W ostatnich miesiącach wykonano nowe alejki, oświetlenie, naprawiono schody oraz ustawiono małą architekturę - ławki, śmietniki, stojaki do rowerów, pergole i leżaki. Ponadto, bliżej ul. św. Wojciecha, powstały strefy rekreacji - siłownia zewnętrzna, plac zabaw (w tym trampoliny) itd. Ponadto dokonano wielu nasadzeń krzewów, drzew i pnączy. Część z nich ma służyć wzmocnieniu zboczy obu wzniesień.

Cały teren jest dodatkowo monitorowany systemem 15 kamer, a cała dolina ma być zamykana na noc. Koszt całego zadania wyniósł 2,1 miliona złotych.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane