Jesteś tutaj:Gospodarka Jest wola sprzedaży. Będzie inwestor?
sobota, 25 kwietnia 2015 10:45

Jest wola sprzedaży. Będzie inwestor?

 

Na piątkowej sesji Rady Miasta Gniezna, radni podjęli uchwałę o woli sprzedaży działek przy ul. Cegielskiego.

Nadzwyczajne spotkanie radnych odbyło się przy okazji uroczystej sesji w czwartek, której kontynuacją były piątkowe obrady. W ich trakcie, wiceprezydent Jarosław Grobelny przedstawił projekt uchwały dotyczący woli sprzedaży działek przy ul. Cegielskiego, na terenie powstającej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W uchwale znalazł się zapis, o woli sprzedaży działek przeznaczonych pod zabudowę przemysłową, oznaczonej numerami geodezyjnymi od 4/9 do 4/15 i 12/10 o łącznej powierzchni 9,61 ha. - Ta uchwała pozwala nam zbyć teren w trybie ograniczonym lub nieograniczonym, a to z tego powodu, że mamy list intencyjny inwestora, zainteresowanego tym terenem. W poniedziałek dokonamy wywieszenia informacji o woli sprzedaży działek i zgodnie z obowiązującymi przepisami musimy czekać sześć tygodni i po tym czasie będziemy podejmowali decyzję o trybie sprzedaży - poinformował na sesji Jarosław Grobelny, wiceprezydent Gniezna.

Zdaniem przedstawicieli Urzędu Miejskiego, teren przy ul. Cegielskiego, który został objęty procedurą włączania do Kostrzyńsko – Słubickiej Strefy Ekonomicznej, ma stać się jej częścią w przeciągu najbliższych kilku tygodni. Pośpiech spowodowany jest wymienionym wyżej listem intencyjnym, a nowy inwestor jest zainteresowany założeniem zakładu jeszcze w tym roku.

Nikt jednak nie przekazał informacji o tym, kim jest inwestor, zasłaniając się poufnością prowadzonych rozmów. Z naszych źródeł wynika, że rozmowy w tej sprawie są zaawansowane, a więcej informacji będzie można uzyskać w drugiej połowie przyszłego tygodnia. 

6 komentarzy

 • Link do komentarza Franek niedziela, 26 kwietnia 2015 19:03 napisane przez Franek

  Podobno mają to być dwa stawy rybne! I karpie na Polske popłyną z Gniezna1

 • Link do komentarza avalon niedziela, 26 kwietnia 2015 13:12 napisane przez avalon

  Biorąc pod uwagę powierzchnie działki i to, że obszar jest podzielony ulicą, raczej tylko salon ;-)

 • Link do komentarza emil niedziela, 26 kwietnia 2015 10:50 napisane przez emil

  Czy to prawda że tam ma powstać fabryka Mercedesa ?

 • Link do komentarza avalon niedziela, 26 kwietnia 2015 00:02 napisane przez avalon

  Chodzi o rozpoczęcie działalności w tym roku czy tylko o wpisanie do rejestru przedsiębiorstw? Bo zostało zaledwie sześć miesięcy "sezonu" budowlanego, w tym czasie postawią tam chyba namiot i ogrodzenie, pod warunkiem załatwienia pozwolenia na budowę które może zabrać kilka miesięcy...

 • Link do komentarza 666 sobota, 25 kwietnia 2015 16:21 napisane przez 666

  Jeszcze kilka miesięcy temu w tej sprawie przelewała się fala krytyki, że to bagna, że nie przygotowane, że nic z tego nie będzie, i tak dalej, i tak dalej, i tak dalej..............................................

 • Link do komentarza sąsiad sobota, 25 kwietnia 2015 12:05 napisane przez sąsiad

  Oby nie był to inwestor, który chciał tutaj kruszyć gruz zwożony nawet zza zachodniej granicy!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane