wtorek, 05 maja 2015 13:30

Ul. Roosevelta do skanalizowania

 

Już pod koniec roku mieszkańcy części ul. Roosevelta będą podłączeni do nowego systemu kanalizacji sanitarnej, deszczowej i sieci wodociągowej. Będą utrudnienia w ruchu.

Do 18 maja oferenci mogą składać dokumenty w przetargu, na budowę pierwszego etapu wymienionych instalacji. Ogłoszenie w tej sprawie wywiesiło Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie, które chce zbudować od podstaw instalacje pod ul. Roosevelta. W tym roku prace odbędą się na odcinku od ronda przy skrzyżowaniu z al. Reymonta aż za skrzyżowanie z ul. Kujawską.

Roboty obejmować będą uporządkowanie odprowadzania ścieków sanitarnych, jak i deszczowych oraz doprowadzenie instalacji wodnej do tego rejonu. Projekt przewiduje poprawę sytuacji w zakresie ścieków bytowo-gospodarczych dla budownictwa jednorodzinnego oraz deszczowych z jezdni ulicy Roosevelta. Poza tym ścieki zostaną odprowadzone do istniejącej przepompowni przy ul. Odległej, a zainstalowany wodociąg pozwoli na doprowadzenie wody do wciąż powiększającego się obszaru zabudowy jednorodzinnej. Można przypuszczać, że wkrótce po podpisaniu umowy z potencjalnym wykonawcą (co może nastąpić na przełomie maja i czerwca) rozpoczną się prace inwestycyjne. Oznaczać to będzie utrudnienia w ruchu.

W ciągu samej ulicy Roosevelta układane będą trzy instalacje: kanalizacja sanitarna, kanalizacja deszczowa i sieć wodociągowa. Ostatnia z nich doprowadzona zostanie z istniejącej już infrastruktury przy ul. Sikorskiego i zostanie doprowadzona do ul. ks. Laubitza i dalej między garażami, w kierunku ronda przy skrzyżowaniu z al. Reymonta, skąd już podobnie jak pozostałe instalacje, zostanie poprowadzona wzdłuż ul. Roosevelta. Pod torami kolejowymi Gniezno – Gniezno Winiary poprowadzone zostaną dwa przeciski – dla sieci wodociągowej i kanalizacji deszczowej. Kanalizacja sanitarna powstanie tylko na części ul. Roosevelta „za torami”. W założeniach projektowych zawarto, że w trakcie prac budowlanych mogą wystąpić miejscami wody gruntowe, co będzie dodatkowym utrudnieniem dla potencjalnego wykonawcy. Każda z instalacji zostanie pobudowana w taki sposób, aby istniała możliwość dokonania nowych przyłączeń w przyszłości. I etap prac, przewidzianych na ten rok, kończy się na wysokości doliny z płynącą tamtędy strugą. Dla niej przewidywana jest budowa żelbetowego przepustu pod ul. Roosevelta.

Po zakończeniu podziemnych prac, ma nastąpić odbudowa nawierzchni ul. Roosevelta. Zakres inwestycji obejmuje wykonanie poszerzenia jezdni do szerokości 7,00 m, z równoczesnym ułożeniem krawężników – czytamy w specyfikacji zamówienia. Obecnie ul. Roosevelta posiada szerokość od 6,45 m do 7,80 m. Po zakończeniu prac ułożony zostanie jedynie asfalt na samej jezdni oraz zjazdach w boczne drogi. Część pobocza i zjazdów ma zostać umocniona kruszywem. Budowy chodników na tym etapie inwestycji nie przewidziano.

Koszt prac ze strony Miasta dla pierwszego etapu wyceniono na ok. 1 mln 300 tysięcy złotych, a wykonawca będzie miał czas do połowy listopada 2015 roku. W 2016 roku planowany jest drugi etap, aż pod granicę miasta.

7 komentarzy

 • Link do komentarza tomasz piątek, 11 września 2015 07:33 napisane przez tomasz

  Obserwatorka, najpierw może niech dokończą kanalizę na Roosevelta, bo bez niej to Rycerska zawsze będzie szambo wywozić;)

 • Link do komentarza Obserwatorka piątek, 11 września 2015 03:52 napisane przez Obserwatorka

  Zgadzam się z poprzednimi - chodniki powinny być gdyż mnóstwo ludzi tutaj chodzi do swoich domów jak również na działki ogrodowe i to w różnym wieku dlatego powinny (mało wypadków? )
  Mam też pytanie - kiedy ul.Rycerska doczeka się się kanalizy? Mieszkamy w mieście i taka prowizorka :( Wioski mają dawno. Chodniki przy Rycerskiej a przynajmniej po jednej stronie również powinny być gdyż nie ma gdzie chodzić :( Jak dojdzie do tragedii to za późno na rozwiązania .

 • Link do komentarza Gnieźnianin piątek, 12 czerwca 2015 08:54 napisane przez Gnieźnianin

  Problem bezpieczeństwa i wygody pieszych mieszkańców urzędników miejskich nie interesuje ? Piesi mają być rozjeżdżani , mają fruwać ?

 • Link do komentarza rowerzysta czwartek, 11 czerwca 2015 20:59 napisane przez rowerzysta

  Czy ktoś z was wie jak się ma plan inwestycji kanalizacji na ul. Roosevelta od torów w kierunku Jankówka? W jakim terminie ta inwestycja ma być wykonywana? Dziś przeczytałem, że równolegle będzie planowana inwestycja remontu wiaduktu kolejowego na ul. Orcholskiej. Szykuje się duże utrudnienie lub nawet paraliż komunikacyjny dla osób mieszkających na Róży i osiedlu przy Ul. Rycerskiej.

 • Link do komentarza MirkaD. poniedziałek, 11 maja 2015 10:35 napisane przez MirkaD.

  Ktoś zapomniał, że w dzielnicy Arkuszewo nie wszyscy jeżdżą samochodami. Domów coraz więcej, ludzi coraz więcej, pieszych coraz więcej a nadal nie ma chodników przy głównej drodze. Kiedy będą te obiecane jeszcze w zeszłym wieku chodniki??

 • Link do komentarza Garażowiec środa, 06 maja 2015 21:36 napisane przez Garażowiec

  To ciekawe jak będzie realizowane wyprowadzenie sieci wodociągowej drogą między garażami. W tej chwili istnieje tylko jeden wyjazd z garaży bo jakiś "mądruś" wymyślił, że drugi wyjazd z tych garaży, wprost w ul. Laubitza został 'opachołkowany'. Teraz wychodzi na to, że przy tej inwestycji i on zostanie zablokowany, a już przy obecnej organizacji ruchu do i od biedry kupujących i tirów z zaopatrzeniem i tak łatwo nie jest .
  Gratuluję intelektu pomysłodawcy zablokowania wyjazdu alternatywnego.

 • Link do komentarza karla środa, 06 maja 2015 20:07 napisane przez karla

  A kiedy mieszkańcy ul. Orcholskiej doczekają się kanalizacji? Obietnice, obietnice i obietnice od 20 lat.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane