czwartek, 04 czerwca 2015 11:03

Zakład Zagospodarowywania Odpadów w Lulkowie

 

W środę 3 czerwca dokonano oficjalnego otwarcia Zakładu Zagospodarowywania Odpadów w podgnieźnieńskim Lulkowie.

Budowa zakładu rozpoczęła się w czerwcu 2014 roku i zakończyła kilka tygodni temu. Projekt, w który zaangażowało się 13 gmin z naszego regionu, był współfinansowany ze środków unijnych w kwocie 46 mln 480 tysięcy złotych. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 81 mln 550 tysięcy złotych.

W ramach przedsięwzięcia powstało kilka obiektów na terenie Lulkowa - sortownia, biostabilizator oraz składowiska wraz z całą niezbędną infrastrukturą. Ponadto w Bardo k. Wrześni powstanie specjalna stacja przeładunkowa.

W trakcie uroczystości otwarcia zakładu 3 czerwca (zobacz także: Lulkowo rozpoczęło pracę), zaproszeni goście mieli okazję zwiedzić halę sortowni, w której proces rozdzielania odpadów jest zmechanizowany i odbywa się za pomocą systemu taśmociągów. Rozdziału odpadów dokonują pracownicy, którzy wydzielają poszczególne kategorie odpadów. 

1 komentarz

  • Link do komentarza rowerzysta czwartek, 04 czerwca 2015 22:29 napisane przez rowerzysta

    Pochwała dla redaktora za dużą ilość zdjęć obrazującą całą inwestycje. Widać, że zakład nie będzie mały. Nigdy też nie będzie już taki czysty jak pokazane na zdjęciach.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane