Wydrukuj tę stronę
wtorek, 23 czerwca 2015 08:30

Gmina dołoży do dróg powiatowych

 

Dzięki wsparciu ze środków budżetu gminy Gniezno, w Zdziechowie i Piekarach zostaną zrealizowane dwie inwestycje, poprawiające bezpieczeństwo mieszkańców.

W trakcie poniedziałkowej sesji Rady Gminy Gniezno, działacze uchwalili dokument udzielający pomocy finansowej w formie dotacji na realizację zadania pt. „Budowa sygnalizacji świetlnej na drodze powiatowej w miejscowości Zdziechowa” oraz „Przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Piekary”. Łączna suma wsparcia wynosi 150 tysięcy złotych.

Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego z wnioskiem o wsparcie zwrócił się do Gminy Gniezno w kwietniu br. Jak już informowaliśmy swojego czasu, powiatowy budżet przeznaczony na drogi nie należy w tym roku do najwyższych (zobacz także: Drogi powiatowe w ograniczonym zakresie). Dzięki dotacji, zrealizowane zostaną dwa przedsięwzięcia, które są istotne dla mieszkańców obu rejonów.

W Zdziechowie sygnalizacja powstanie na skrzyżowaniu dróg powiatowych 2149P (więc wyjazdowej z tej miejscowości w kierunku Mącznik) i 2210P (z Modliszewka do Zdziechowy). Inwestycja w drogę we wsi Piekary ma polegać na dokończeniu budowy i uzupełnienie brakującego fragmentu nawierzchni. Chodzi o „przerwę” pomiędzy obecną jezdnią, a istniejącym już chodnikiem na długości ok. 900 metrów drogi.

Wójt gminy poinformował także, że mimo niektórych ustaleń z wykonawcą drogi ekspresowej S-5, której budowa przechodzi przez znaczny obszar gminy, zdarzają się przypadki korzystania ciężkich pojazdów z dróg gminnych. Takie sytuacje mają być monitorowane.