czwartek, 25 czerwca 2015 11:39

Plac w Żydowie zostanie odnowiony

 

Budowa miejsc postojowych, jezdni i chodników na Placu Obrońców Żydowa – taki zakres prac budowlanych czeka tę miejscowość w najbliższym czasie.

Gmina Czerniejewo ogłosiła przetarg na wykonanie pierwszego etapu prac, mających na celu podniesienie estetyki i funkcjonalności tej reprezentacyjnej części miejscowości, przez którą przebiega także droga krajowa nr 15.

Pierwszy etap dotyczyć ma części placu, znajdującego się od strony ul. Kościuszki (po prawej jadąc od strony Gniezna). W założeniu całościowym po obu stronach placu ma powstać 41 miejsc postojowych dla samochodów plus dwa dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Ponadto zrealizowane mają zostać także zatoczki parkingowe przy chodnikach okalających plac. Niezmieniony pozostanie także układ drogowy, a likwidacji ulegnie wyjazd na wysokości banku (parking od strony ul. Kopernika).

Prace budowlane dotyczyć będą tylko obszaru, który należy w zarządzie do dróg gminnych. Chodniki oraz jezdnia w ciągu drogi krajowej pozostanie w obecnym stanie. Plac ma zostać wyłożony szarą kostką betonową – zarówno jezdnia, jak i chodniki. Te ostatnie mają zostać uregulowane, a przy krawędziach drogi utworzone zostaną ścieki dla wody deszczowej, spływającej do kanalizacji. Miejsca postojowe, z dotychczasowych równoległych, mają zostać utworzone prostopadle do linii drogi. Na obszarze zieleni użytkowej planowane jest w przyszłości utworzenie dwóch miejsc z azylami wypoczynkowymi i ławkami parkowymi dla mieszkańców.

Oferty przetargowe można składać do 9 lipca br. Zawiązanie umową ma nastąpić w przeciągu 30 dni, a wykonawca będzie miał trzy miesiące na wykonanie pierwszego etapu prac. Kolejna część placu zostanie wyremontowana prawdopodobnie w przyszłym roku.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane