sobota, 18 lipca 2015 11:09

Objazd na ul. Orcholskiej

 

Rozpoczął się remont wiaduktu nad torami kolejowym w ciągu ul. Orcholskiej. Przez kilka miesięcy przejazd w tym miejscu będzie zamknięty.

Do tego, że mieszkańców Gniezna i okolic notorycznie nie informuje się o rozpoczęciu prac remontowych na drogach i wytyczanych w związku z tym objazdów, zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Tym razem jednak wielu na pewno zaskoczył brak przejazdu w ciągu ul. Orcholskiej. Dla pewności, aby nikt nie próbował dostać się na wiadukt, od strony Wełnicy ustawiono nawet betonowe zapory.

W związku z remontem przeprawy, wyznaczono objazd dla osób chcących dostać się z i do miasta. Prowadzi on jednak dłuższą o kilka kilometrów drogą przez Orchoł, podczas gdy łatwiej można dojechać innymi szlakami. O tym, jak przebiega objazd ul. Orcholskiej, nie informuje żadna tablica.

Osoby jadące od strony osiedla Winiary, najkrótszą drogą na Wełnicę mogą pokonać, jadąc ul. Pałucką (między Galerią a stacją Gniezno Winiary), w kierunku tartaku. Droga tu jednak nie jest utwardzona i wyłożona grysem. Jest to jednak najkrótsza droga do Róży i Wełnicy, a na ul. Orcholską wjeżdża się tuż przy wiadukcie nad Trasą Zjazdu Gnieźnieńskiego.

Osoby jadące od strony Arkuszewa i Konikowa, najłatwiej w ten rejon miasta dostaną się ul. Rycerską, Zamiejską i Wełnicką. Należy jednak uważać na kilkukrotnie zwężającą się na tym odcinku jezdnię.

W założeniach przetargowych, remont wiaduktu powinien zostać zakończony do połowy grudnia 2015 roku.

4 komentarzy

 • Link do komentarza jawiemlepiej piątek, 31 lipca 2015 13:43 napisane przez jawiemlepiej

  @prosport: mniej niż dziesięć.

 • Link do komentarza Pyra piątek, 31 lipca 2015 09:33 napisane przez Pyra

  Tylko u nas nie dosyć że Orcholska zamknięta to jeszcze Roosevelta w tym samym czasie bo jakiś radny kupił działke w tym rejonie i trzeba kanalizacje miejską pociagnąć

 • Link do komentarza prosport wtorek, 21 lipca 2015 23:22 napisane przez prosport

  co oznacza termin ' kilka miesięcy "?

 • Link do komentarza karolina niedziela, 19 lipca 2015 10:20 napisane przez karolina

  Nic się nie robi, źle.
  Robi się, źle.

  Stale coś mieszkańcom nie psuje.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane