czwartek, 23 lipca 2015 12:17

Inwestycje w mieście – budynki

 

Przyjrzeliśmy się pracom budowlanym, prowadzonym przy inwestycjach na terenie miasta. Wszystkie trwają na większości z nich.

Większość z inwestycji, które obecnie są w trakcie realizacji, przebiega zgodnie z zakładanym harmonogramem. Mimo kapryśnej pogody, na wielu inwestycjach prywatnych postępy są coraz bardziej widoczne. Szczególnie w oczy rzucają się budynki przy ul. Lecha oraz Sobieskiego. Pierwszy z nich wypełnia pustą działkę, a druga polega na kompleksowej modernizacji biurowca. Ten ostatni zyskuje przy tym nową elewację, która będzie go znacznie wyróżniać na tle innych budynków miejskich.

Postępują także prace przy budowie kościoła pw. bł. Michała Kozala przy ul. E. Orzeszkowej, przy której to wkrótce zostanie również wykończony z zewnątrz drugi z bloków, pobudowanych w pobliżu ZOL-u.

Spośród inwestycji prowadzonych ze środków publicznych, prace trwają jedynie przy budowie nowej siedziby Prokuratury Rejonowej przy ul. Słomianka. Budynek ma już ukończone media wraz z wentylacją, a obecnie trwa montaż ram okiennych i ozdobnej elewacji. Miasto Gniezno realizuje mur oporowy przy Gimnazjum nr 3 – dotychczasowy groził rozpadnięciem się. Przestój panuje wciąż na rozbudowie Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, a w przypadku szpitala powiatowego trwają obecnie prace nad projektem naprawy i kontynuacji budowy gmachu.

Ponadto, wśród innych prywatnych przedsięwzięć, na uznanie zasługuje odbudowana kamienica przy ul. Tumskiej, która odzyskała swój wygląd wraz z charakterystycznym fryzem, odnowionym przez specjalistów od sztukaterii. Nową elewację zyska wkrótce także jedna z kamienic przy ul. Dąbrówki, a wykończony z zewnątrz został blok u zbiegu ul. Cierpięgi i Krótkiej.

Warto też zaznaczyć, że w ostatnim czasie z panoramy miasta zniknęły dwa kominy nieczynnych kotłowni – przy ul. Laubitza oraz ul. Chudoby.

9 komentarzy

 • Link do komentarza avalon niedziela, 06 września 2015 10:57 napisane przez avalon

  Specjalnie poszedłem wczoraj obok tego przyszłego hotelu bo nie wierzyłem że ma 5 pieter :) Są tam cztery pietra i parter. A to na samym dole to częściowo odsłonięty poziom "-1", czyli tzw. piwnica. Większość bloków ma parter nieco wyżej od poziomu "0" a piwnice są częściowo odsłonięte. Tu jest to samo, tylko odsłonięto ścianę oporową parkingu od strony ulicy żeby więcej światła wpadało przez okna :) Bardzo dobrze to widać na zdjęciu nr 6.

 • Link do komentarza tutejszy piątek, 24 lipca 2015 18:02 napisane przez tutejszy

  Marcinos - są nowe czasy i nowe wymagania, takze właściciela i ja się akurat temu nie dziwię. Żeby tak jeszcze pozostałe budynki i sklepy zmieniły wygląd!

 • Link do komentarza Marcinos piątek, 24 lipca 2015 15:58 napisane przez Marcinos

  Tylko w przypadku tej kamienicy na Tumskiej jest irytujące, że nie przywrócono starej witryny sklepowej, która ją fantastycznie wyróżniała, tylko zrobiono nowoczesne witryny ledwie wpasowujące się w architekturę. To jakiś absurd, żeby zrobić coś takiego i nie podoba mi się.

 • Link do komentarza mieszkaniec piątek, 24 lipca 2015 01:28 napisane przez mieszkaniec

  A ja widzę dokładnie pięć pięter + parter.To o Sobieskiego i dobrze, ze ta maszkarada z okresu twórczego socjalizmu zmieni wygląd. A co do ulicy Roosevelta, to trzeba mieć nie po kolei, zeby w to osiedle wciskać taki olbrzym nie pasujący do zgrabnego osiedla, a już zupełnym wariactwem jest lokowanie tam kolejnego hipermarketu. Czy władze już zupełnie potraciły rozum? Na niewielkiej przestrzeni licząc od torów do skrzyżowania ze Żwirki i Wigury będzie tam łącznie DZIESIĘĆ (!!!) wielkopowierzchniowych, obiektów handlowych w tym tylko dwa polskie! Tak rozwalamy Polskę i tutejsze władze mają w tym jak widać spory udział.

 • Link do komentarza avalon czwartek, 23 lipca 2015 22:27 napisane przez avalon

  Mieszkałem tyle lat na Sobieskiego i nigdy nie zauważyłem, żeby wojskowy blok miał 5 pięter. Czy czasami obecny parter nie był kiedyś schowany poniżej poziomu ulicy?
  Poza tym - nowy blok na Roosevelta jest dużo większy niż okoliczne obiekty. Od czasu jak go budują tam jeszcze nie byłem. ale wygląda na znaczącą dominantę.
  Domek na Tumskiej jest bardzo ładny. Ale te drzwi wejściowe są chyba tymczasowe???
  Blok na Cierpięgach teraz wygląda lepiej niż w poprzedniej fotorelacji. Szkoda że w narożu nie ma okien również z drugiej strony.

 • Link do komentarza tomasz czwartek, 23 lipca 2015 14:13 napisane przez tomasz

  Szkoda, że deweloperzy nie przejmują obecnych budynków w centrum i remontują na tyle, by dało się w nich dalej mieszkać. Tak to ich stan na tyle podupada, że czynsz coraz niższy i lokatorzy niezbyt ciekawi... przynajmniej w niektórych częściach śródmieścia

 • Link do komentarza mieszkaniec czwartek, 23 lipca 2015 13:07 napisane przez mieszkaniec

  Jakos nigdy nie napisano o inwestycji pogrzebowej przy cmentarzu sw, Piortra, a ten budynek też wpisuje sie w inwestycje naszego miasta, zreszta podobno jako jedyny profesjonalny do tego celu.

 • Link do komentarza Kacper czwartek, 23 lipca 2015 13:04 napisane przez Kacper

  Fajnie się dzieje. Zawsze dobrze, jak coś się nowego buduje w Gnieźnie, a teraz wygląda na to, że jest intensywny nawał wszelkich robót budowlanych. Świetnie. ;)
  Wiadomo już co to będzie na Roosevelta? Ten sklep wielkopowierzchniowy mam na myśli.. I jak wygląda sprawa z tą galerią na Gdańskiej?

 • Link do komentarza obsewator czwartek, 23 lipca 2015 12:49 napisane przez obsewator

  No to się dzieje

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane