wtorek, 04 sierpnia 2015 14:41

Zabezpieczają budynki przed wilgocią

 

Ruszają prace modernizacyjne przy niektórych budynkach użyteczności publicznej. Pracom na pewno będzie sprzyjać letnia aura.

Tegoroczna pogoda, mimo różnych kaprysów jest dość znośna dla różnych inwestycji, realizowanych na terenie miasta i powiatu. Obecnie rusza kilka mniejszych, dotyczących modernizacji i izolacji ścian nośnych budynków oraz fundamentów.

Wszyscy poruszający się po centrum miasta już na pewno zauważyli na powstający wokół Urzędu Miejskiego płot, który osłaniać będzie zaplanowane na ten miesiąc prace budowlane. Dotyczyć one mają przebudowy izolacji pionowej fundamentów gmachu, która od lat czekała na realizację. Dzięki temu budynek ma zostać lepiej zabezpieczony przed zawilgoceniem. Prace mają zostać zakończone do końca sierpnia.

Również przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 przy ul. Sienkiewicza pojawiło się już rusztowanie. Wkrótce rozpoczną się tu prace związane z termomodernizacją ściany bocznej budynku szkoły. Tymczasem w lipcu nie doszedł do skutku przetarg na wykonanie robót budowlanych, polegających na remoncie elewacji bocznej budynku I Liceum Ogólnokształcącego. Ściana szczytowa szkoły, znajdująca się najbliżej ul. Kostrzewskiego od lat ma naruszoną strukturę. Ozdobne płytki, stanowiące elewację miejscami są coraz bardziej wybrzuszone, przez co mogą w każdej chwili odpaść. Mimo pilnej konieczności, remont póki co musi poczekać gdyż do przetargu... nie zgłosił się żaden wykonawca.

Wkrótce też rozpoczną się też prace związane z naprawą izolacji zewnętrznych ścian fundamentowych budynku „A” Sądu Rejonowego w Gnieźnie. Tutaj inwestycja rozpocznie się po wyłonieniu wykonawcy, co ma nastąpić w połowie sierpnia. Remont ma być gruntowny, gdyż trzeba odsłonić fragmenty budynku wciąż narażonego na zawilgocenie, a które trzeba będzie dobrze zabezpieczyć. Te prace mają potrwać najpóźniej do 10 grudnia 2015 roku.

7 komentarzy

 • Link do komentarza Monik środa, 05 sierpnia 2015 12:47 napisane przez Monik

  O, dzięki za wyjaśnienie, bo już myślałam, że Budasz buduje barykadę przed powstaniem gnieźnieńskim:)))))))

 • Link do komentarza Mirinda środa, 05 sierpnia 2015 09:23 napisane przez Mirinda

  Ad Zenek - tak, ktos zarobił, ale ktoś to przecież zaprojektował i zamówił. Nie jest chyba winą wykonawcy, że zamówiono takie flagi? Mnie natomiast bardziej interesuja koszty, jakie poniesiono na różnego rodzaju remonty budynku dawnego starostwa, a obecnej siedziby władz miejskich przy ulicy Lecha od początku transformacji ustrojowej? To chyba da sie podliczyć i wtedy będzie wiadomo, jakimi gospodarzami byli lub są poszczególni prezydenci.

 • Link do komentarza Zenek środa, 05 sierpnia 2015 07:52 napisane przez Zenek

  Najlepsze są te białe "szmaty" wiszące dookoła UM. Idąc ulicą naprawdę nie można się doczytać co tam nabazgrane, no ale to mało istotne. Ważne, że ktoś na tym zarobił. Pospolity polityk mysli tylko o kolejnych wyborach, natomiast mąż stanu to człowiek, który liczy się z wyborcami i któremu zależy na następnych pokoleniach.

 • Link do komentarza urzędas wtorek, 04 sierpnia 2015 21:47 napisane przez urzędas

  W ten budynek włozono juz tyle kasy, że w to miejsce powstałby biurowiec z prawdziwego zdarzenia z wszystkimi potrzebnymi instytucjami w jednym miejscu. No, ale kadencja trwa tylko 4 lata i każdy sobie rzepkę skrobie. Za grosz nie mają pojęcia, jak się rządzi społecznymi pieniędzmi i nie mają żadnej wizji przyszłości. A wyborcom tych władz wystarczały np. pierogi, koncerty przebrzmiałych gwiazd, czasem jakieś szukanie nieistotnych afer, lecz żaden z nich nigdy nie podejmuje się porządnych inwestycji, które służyłyby miasti i jego mieszkańcom na dziesiątki lat. Żałosne to wszystko.

 • Link do komentarza lokator wtorek, 04 sierpnia 2015 21:19 napisane przez lokator

  żenada, a budynki mieszkalne miasta prosimy o remont o lat. to dopiero marnotrawstwo budasza. a miało być tak pięknie i oszczędnie. 25-10-2015r odsuńmy Patologię Obywatelską od władzy !! a budasza za chwile

 • Link do komentarza Zenek wtorek, 04 sierpnia 2015 18:24 napisane przez Zenek

  Os przysłowiowego "lania wody" przez prezydenta i jego świty mury zaczęły podmakać :-).

 • Link do komentarza nauczyciel wtorek, 04 sierpnia 2015 16:22 napisane przez nauczyciel

  Po co wydaje się ogromne pieniądze na ocieplanie murów szkolnych trudno zrozumieć. Klimat się znacznie ociepla, młodzież w szkołach przebywa na ogół 5-6 godzin, mury szkolne na ogół są solidne i grube, no ale termomodernizacja to podobno złoty interes. Nie tylko dla wykonawcy, jak się powszechnie mawia.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane