Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 10 sierpnia 2015 14:49

Jazda na skraju drogi

 

Gładka powierzchnia ulicy Skrajnej na pewnym odcinku jest przerwana połataną, starą jezdnią. Czemu nie dokończono jej remontu? - pyta mieszkanka Dalek.

Z naszą redakcją skontaktowała się jedna z gnieźnianek, która codziennie dojeżdża do swojego domu ul. Skrajną. Zastanawia ją fakt, że ulica została wyremontowana tylko w części, pozostawiając pośrodku poprzednią nawierzchnię: - Drogą tą przejeżdżają bardzo często liczne samochody, a była ona w okropnym stanie szczególnie od skrzyżowania z ulicą Ludwiczaka za przejazdem kolejowymi (dziury, koleiny, nierówności) i na dodatek wąska. Ku mojej radości została ona ostatnio zmodernizowana ale... do połowy ulicy. Chciałam się zapytać dlaczego?

Sprawdziliśmy sytuację na miejscu i faktycznie, dość nietypowo to wygląda – ul. Skrajna doczekała się nowej nawierzchni od przejazdu kolejowego, po czym na pewnym odcinku nowy asfalt się kończy i zaczyna stara, połatana nawierzchnia. Na zakręcie drogi w kierunku wsi Dalki znajduje się znowu gładki asfalt. Pytanie w tej sprawie skierowaliśmy do Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. W odpowiedzi, jaką otrzymaliśmy czytamy, że remont ul. Skrajnej został wykonany do wysokości posiadanych środków w budżecie miasta i w chwili obecnej nie jest zaplanowany remont dalszego odcinka. Miejmy jednak nadzieję, że prędzej czy później dodatkowe pieniądze się znajdą, bo choć inwestycji drogowych w mieście jest sporo, to jeszcze wiele spraw podobnych do powyższej, czeka na dokończenie.

5 komentarzy