Jesteś tutaj:Gospodarka Mimo pożaru, kolejka jedzie dalej!
czwartek, 13 sierpnia 2015 13:34

Mimo pożaru, kolejka jedzie dalej!

 

Gnieźnieńska wąskotorówka, mimo sobotniego wypadku, w którym uszkodzona została lokomotywa, ruszy znowu w trasę. Naprawa będzie jednak drogo kosztować.

Przypomnijmy, że w minioną sobotę 8 sierpnia, w trakcie powrotnego kursu kolejki pomiędzy Przybrodzinem a Powidzem, doszło do pożaru w kabinie silnikowej spalinowozu (zobacz także: Pożar w lokomotywie). Ze wstępnych ustaleń wynika, że ogień spowodowało zwarcie instalacji elektrycznej.

- Uszkodzenia są dość duże. Spalona została cała instalacja, także pracy przy naprawie trochę będzie. Wstępnie koszt naprawy oszacowany został na 100 tysięcy złotych - mówi Dariusz Michałowski z Biura Zarządzania i Eksploatacji Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej i dodaje: - Bardzo dobrze spisali się w tym momencie strażacy, którzy przyjechali do pożaru. Bardzo szybko udało im się ugasić płomienie, dzięki czemu udało się uratować lokomotywę. W wyniku zdarzenia, uszkodzony skład musiał zostać ściągnięty do Gniezna wszelkimi posiadanymi przez GKW siłami i to dlatego właśnie w niedzielę kolejka nie wyjechała na regularny kurs. Biuro Zarządzania i Eksploatacji planuje przywrócić lokomotywę do użytku przy pomocy posiadanych własnych środków, jednak zajmie to trochę czasu.

Mimo to, już w ten weekend 15 i 16 sierpnia wąskotorówka wyruszy ponownie w trasę: - Skład będzie ciągnąć druga z lokomotyw spalinowych, jaką posiadamy na stanie, także wracamy do normalnego kursowania - mówi Dariusz Michałowski. Pociąg wyjeżdża z Gniezna w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 10:00, a wraca o 18:43. Ceny biletów i szczegółowy rozkład jazdy można odnaleźć na stronie www.gkw-gniezno.pl

1 komentarz

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane