czwartek, 20 sierpnia 2015 10:14

Ul. Żerniki będzie częściowo poszerzona

 

Zgodnie z planem inwestycyjnym, już wkrótce rozpocznie się poszerzenie, a praktycznie to dokończenie drogi na Piekarach.

Powiatowy Zarząd Dróg już wkrótce zleci prace związane z uzupełnieniem brakującego fragmentu jezdni na długości ok. 800 metrów w ciągu ul. Żerniki. Dotąd bowiem droga była wykonana jedynie w części – pomiędzy chodnikiem a nawierzchnią, po której poruszają się pojazdy, znajdowała się w niektórych miejscach około metrowa przerwa. Powodowało to liczne problemy kierowców, zwłaszcza zimą, kiedy śnieg zalegał na drodze i przeszkoda w postaci tego „pobocza” była niewidoczna.

Prace zlecone przez PZD polegać będą na uzupełnieniu tego fragmentu jezdni, przez co zostanie ona w wielu miejscach poszerzona. Przebudowie ulec mają także zjazdy do niektórych posesji oraz dróg bocznych. Remont obejmie drogę na odcinku od ul. Kłeckoskiej, aż do przepustu wodnego za skrzyżowaniem z ul. Wieśniaczą. Pozostałą część drogi planuje się poszerzyć w późniejszym czasie.

1 komentarz

  • Link do komentarza jasio czwartek, 20 sierpnia 2015 20:53 napisane przez jasio

    Zapytam, kiedy przestaniemy finansować pomysły wójta Lemana,zlokalizowane w okolice przez Niego zamieszkałej, jest wiele bardziej niebezpiecznych odcinków dróg np. brak chodnika w Goślinowie,że o innych nie wspomnę.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane