czwartek, 20 sierpnia 2015 18:09

Biblioteka po remoncie

 

Zakończył się przeszło miesięczny remont wnętrz miejskiej Biblioteki Głównej przy ul. Mieszka I. W planie jest wymiana starych regałów.

W większości kosmetyczne zmiany, polegające na odmalowaniu wszystkich pomieszczeń dostępnych dla czytelników, są od razu zauważalne. Wnętrza biblioteki mają teraz ciepłe barwy, ale to nie wszystko co zmieniło się w jej pomieszczeniach.

Zniknęło także charakterystyczne przepierzenie w postaci przeszklonej ściany i drzwi, które wiele osób kojarzyło z charakterystycznym trzaskaniem. Teraz wszyscy wypożyczający, tudzież przeglądający regały w poszukiwaniu książek, zyskają więcej spokoju dzięki nowym, suwanym drzwiom na fotokomórkę. Choć obecnie panuje dość ciepła pogoda, to takie rozwiązanie będzie na pewno lepsze na czas chłodniejszych pór roku. W samej czytelni pojawiły się nowe prezentery do najnowszych gazet.

Ponadto od tej chwili samo wejście do biblioteki będzie odbywać się bez problemów. Kiedy w latach 60. budowano znane wszystkim gnieźnianom "Akwarium", nikt nie przejmował się barierami architektonicznymi w postaci chociażby podestów. Teraz z boku schodów ustawiony został podjazd dla wózków, który na pewno ułatwi wejście niepełnosprawnym czy matkom z wózkami dziecięcymi. Na 2016 rok zaplanowana została wymiana starych regałów książkowych.

3 komentarzy

 • Link do komentarza Martyna piątek, 21 sierpnia 2015 10:21 napisane przez Martyna

  No w końcu! Trochę to zajęło, ale dobrze, że stworzony został podjazd do wózków i wymieniono drzwi. Aż miło się patrzy.

 • Link do komentarza florek piątek, 21 sierpnia 2015 09:25 napisane przez florek

  Pani Zofio, Polak jak widać zawsze niezadowolony.
  Fajnie, że są nowe książki. Reszta też bez zarzutu.

 • Link do komentarza Zofia czwartek, 20 sierpnia 2015 21:42 napisane przez Zofia

  Szału nie ma,pewnie czysto i schludnie,ale jakoś tak mimo wszystko po staremu ...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane