środa, 26 sierpnia 2015 11:19

Inwestycje w mieście – infrastruktura

 

Sezon budowlany przekroczył już półmetek, a wiele prac drogowych i instalacyjnych, jest w trakcie realizacji. Przyjrzeliśmy się większości z nich.

Trwa przebudowa ul. M. Wachtla, gdzie drogowcy doszli już z wykonawstwem w rejon kościoła pw. Chrystusa Wieczystego Kapłana. W tym miejscu realizowane są miejsca parkingowe, podobną techniką do nawierzchni całej ulicy. Do wykonania został mały odcinek drogi aż do ul. Wiosennej.

Przy ul. H. Cegielskiego trwają prace instalacyjne, polegające na podciągnięciu podziemnych linii energetycznych dla fabryki Kirchhoff, której budowa ruszy już w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Do użytku oddana została po kilku miesiącach ul. Swarzędzka, łącząca ul. E. Orzeszkowej i Poznańską w rejonie Skiereszewa. Wykonano chodnik po jednej stronie jezdni (po przeciwnej już istniał), ułożono na nowo studzienki kanalizacyjne i odpływy, które w większości są wyprofilowane do poziomu nawierzchni.

Szybko postępują prace przy budowie chodnika w ciągu ul. Mnichowskiej. Budowa 1100-metrowego odcinka nawierzchni, która w założeniach stać się ma ciągiem pieszo-rowerowym, dotarła już do wsi Dalki. Obawy jednak budzi odcinek przy torach kolejowych do Wrześni, gdzie budowla została umieszczona na wysokim nasypie, przy stromej skarpie.

Zaawansowane prace trwają także na ul. Pogodnej na Piekarach, gdzie budowana jest od podstaw cała droga, łącznie z chodnikami i nawierzchnią jezdni.

Postępują również prace na Wiadukcie Solidarności, gdzie trwa wymiana dylatacji, znajdującej się pomiędzy przęsłami wiaduktu.

Spory rozmach mają już roboty przy przebudowie wiaduktu nad torami, w ciągu ul. Orcholskiej. Robotnicy założyli już szalunki i trwa montaż zbrojenia pod dodatkowe, betonowe wzmocnienia konstrukcji przeprawy. Działania te są prowadzone wespół z koleją, która musi na bieżąco ustalać przejazdy składów torami, nad którymi trwa inwestycja. Do zakończenia prac zostały jeszcze około trzy miesiące.

Coraz bliżej os. Tysiąclecia przesuwają się prace na ul. Roosevelta, gdzie układana jest nowa siec kanalizacyjna i wodociągowa. Obecnie budowlańcy dotarli już w rejon stacji paliw, gdzie trwają wykopy głębinowe pod nową sieć. W dalszych obszarach ulicy, gdzie instalacje zostały już ułożone, trwa obecnie już ubijanie nawiezionej ziemi.

Zobacz także lipcową galerię zdjęć

6 komentarzy

 • Link do komentarza Stefan piątek, 28 sierpnia 2015 13:17 napisane przez Stefan

  Anko - z ul. Wierzbiczany na ul. Roosevelta można też przejechać ul. Rubież i Mogileńską a "od biedy" również Inowrocławską.

 • Link do komentarza Stefan piątek, 28 sierpnia 2015 13:15 napisane przez Stefan

  AGATO - może dlatego się tak robi, że ul Roosevelta a ul Wierzbiczany i Fabryczna to zupełnie inny zarządca drogi. Poza tym prace te trwały b. krótko, a dzięki nim teraz jest dużo lepiej przejechać newralgiczne na tym objeździe skrzyżowanie - równo i bezpiecznie. Proponuję zawsze rozpatrywać różne aspekty sprawy i patrzeć trochę szerzej,

 • Link do komentarza mieszkanka czwartek, 27 sierpnia 2015 20:25 napisane przez mieszkanka

  Szkoda że Urząd Miasta nie widzi rozwalającego się budynku przy ul.Garbarskiej 6,od strony Jeziornej to ten budynek wygląda jak by tu były jakieś wykopaliska może już czas się zabrać za ten budynek i go wyremontować bo na samą zimę mieszkańcy będą bez dachu nad głowami!!!A nie wspominając już jakie to jest niebezpieczeństwo dla mieszkańców!!

 • Link do komentarza zawiedziony wyborca środa, 26 sierpnia 2015 18:25 napisane przez zawiedziony wyborca

  Na Arkuszewie J.Brzuszkiewicz przewodniczacy Rady Osiedla i zarazem
  "niezalezny" radny Rady Miasta z tego okregu wyborczego ma klapki na
  oczach a problemy bezpieczenstwa mieszkancow ma w nosie.

 • Link do komentarza Anka środa, 26 sierpnia 2015 16:11 napisane przez Anka

  Słuszna uwaga AGATA. Ponadto ul. Kasztelańska znów jest na poboczach zarośnięta wysokimi chwastami, że nic nie widać tym bardziej, że kierowcy za nic mają ograniczenie prędkości na tej ulicy. Ja się zwyczajnie boję tamtedy jeździć...a innej drogi nie mam

 • Link do komentarza AGATA środa, 26 sierpnia 2015 11:23 napisane przez AGATA

  Tylko dlaczego w momencie gdy zamknieta jest ulica Roosevelta, zaczyna sie roboty drogowe na drodze, którą pokierowany jest objazd tworząc masakryczne utrudnienie, zwłaszcza około 15?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane