czwartek, 27 sierpnia 2015 12:34

Doświetlone przejścia

 

W ciągu ostatniego miesiąca na terenie miasta zostało wykonane kilka nowych instalacji, podnoszących bezpieczeństwo pieszych.

Na ul. Wolności oraz ul. Roosevelta przebudowano łącznie pięć przejść, na których pojawiły się nowe oznakowania i lampy doświetlające pasy. Dzięki temu widoczność tych miejsc zostanie poprawiona i staną się one zauważalne ze znacznie większej odległości, niż przy tradycyjnym ulicznym oświetleniu.

W ramach prac należało doprowadzić do nowych lamp dodatkową instalację elektryczną, a ponadto korzystając z okazji, wykonano obniżenia poziomu chodników, dzięki czemu wygodniej można poruszać się na nich wózkami. W ciągu dnia pracuje także pomarańczowy sygnalizator pulsacyjny, który korzysta z energii słonecznej.

Nowe lampy działające w technologii LED, pojawiły się na dwóch przejściach dla pieszych w ciągu ul. Wolności oraz trzy na ul. Roosevelta. Obecnie jednak pracuje tylko jedno oświetlenie na drugiej z nich, a na dniach ma zostać wykonany odbiór techniczny pozostałych czterech. Wówczas wszystkie zostaną uruchomione.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane