piątek, 28 sierpnia 2015 12:15

Remont ul. Łaskiego w połowie września

 

Już wkrótce rozpocznie się remont jednej z dróg wjazdowych do centrum miasta. Będą utrudnienia w ruchu i komunikacji publicznej.

O planowanym remoncie ul. Łaskiego informowaliśmy już w czerwcu bieżącego roku. W ramach przebudowy ulicy, która już od wielu lat czeka na remont, ma zostać wymieniona podbudowa, ułożona nowa nakładka asfaltowa, wyprostowane i uregulowane zostaną niektóre studzienki kanalizacyjne, a ponadto na drodze pojawi się ścieżka rowerowa (więcej szczegółów o tym, jak będzie wyglądać nowa droga, można znaleźć tu: Ul. Łaskiego w końcu do remontu).

W czerwcu informowaliśmy również, że urzędnicy planują rozpoczęcie remontu dopiero w połowie września 2015 roku. Założenia finansowe dotyczące inwestycji okazały bowiem się niewystarczające do jej realizacji, dlatego Urząd Miejski czekał na pozyskanie dodatkowych oszczędności w budżecie miasta. Początkowo zakładana kwota 500 tysięcy złotych, przeznaczonych na remont odcinka od ul. Poznańskiej aż do ul. Jeziornej (na wysokości przepompowni), okazała się zbyt mała. Obecny koszt remontu tego odcinka drogi wynosi 860 tysięcy złotych.

W związku z powyższym, Magistrat wystosował komunikat do mieszkańców Gniezna: - Prace drogowe prowadzone będą etapami, odbywać się będzie tylko ruch lokalny (z możliwością dojazdu mieszkańców do posesji). Komunikacja autobusów MPK odbywać się będzie objazdami. Wobec powyższego zmianie ulegną trasy i długości przejazdów, rozkład jazdy autobusów MPK na ww. odcinku zgodnie z informacjami podanymi w komunikatach MPK. Korzystając z komunikacji miejskiej w ciągu ul. Łaskiego, prosimy o szczegółowe zapoznanie się z wprowadzonymi zmianami, wynikającymi z treści komunikatów rozwieszonych w autobusach i na poszczególnych przystankach autobusowych.

Prace na ul. Łaskiego mają potrwać od 14 września do 30 listopada 2015 roku.

4 komentarzy

 • Link do komentarza roza piątek, 28 sierpnia 2015 23:35 napisane przez roza

  a moze najpierw podciagnac centralne ogrzewanie,jest tak blisko

 • Link do komentarza :-))))))))))))))))))))))) piątek, 28 sierpnia 2015 19:29 napisane przez :-)))))))))))))))))))))))

  ludzie patrzcie im na ręce żeby znowu komuś coś się nie pomyliło

 • Link do komentarza Pener piątek, 28 sierpnia 2015 17:55 napisane przez Pener

  Przy okazji pojawi się więcej drzew i śmietników, czy znowu ktoś o tym w UM zapomniał ?

 • Link do komentarza kierowca piątek, 28 sierpnia 2015 12:19 napisane przez kierowca

  fajnie, że robią, ale szkoda, że właśnie w listopadzie kiedy w okolicy największy ruch.....

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane