Wydrukuj tę stronę
piątek, 28 sierpnia 2015 12:15

Remont ul. Łaskiego w połowie września

 

Już wkrótce rozpocznie się remont jednej z dróg wjazdowych do centrum miasta. Będą utrudnienia w ruchu i komunikacji publicznej.

O planowanym remoncie ul. Łaskiego informowaliśmy już w czerwcu bieżącego roku. W ramach przebudowy ulicy, która już od wielu lat czeka na remont, ma zostać wymieniona podbudowa, ułożona nowa nakładka asfaltowa, wyprostowane i uregulowane zostaną niektóre studzienki kanalizacyjne, a ponadto na drodze pojawi się ścieżka rowerowa (więcej szczegółów o tym, jak będzie wyglądać nowa droga, można znaleźć tu: Ul. Łaskiego w końcu do remontu).

W czerwcu informowaliśmy również, że urzędnicy planują rozpoczęcie remontu dopiero w połowie września 2015 roku. Założenia finansowe dotyczące inwestycji okazały bowiem się niewystarczające do jej realizacji, dlatego Urząd Miejski czekał na pozyskanie dodatkowych oszczędności w budżecie miasta. Początkowo zakładana kwota 500 tysięcy złotych, przeznaczonych na remont odcinka od ul. Poznańskiej aż do ul. Jeziornej (na wysokości przepompowni), okazała się zbyt mała. Obecny koszt remontu tego odcinka drogi wynosi 860 tysięcy złotych.

W związku z powyższym, Magistrat wystosował komunikat do mieszkańców Gniezna: - Prace drogowe prowadzone będą etapami, odbywać się będzie tylko ruch lokalny (z możliwością dojazdu mieszkańców do posesji). Komunikacja autobusów MPK odbywać się będzie objazdami. Wobec powyższego zmianie ulegną trasy i długości przejazdów, rozkład jazdy autobusów MPK na ww. odcinku zgodnie z informacjami podanymi w komunikatach MPK. Korzystając z komunikacji miejskiej w ciągu ul. Łaskiego, prosimy o szczegółowe zapoznanie się z wprowadzonymi zmianami, wynikającymi z treści komunikatów rozwieszonych w autobusach i na poszczególnych przystankach autobusowych.

Prace na ul. Łaskiego mają potrwać od 14 września do 30 listopada 2015 roku.

4 komentarzy