wtorek, 15 września 2015 13:03

Zmiany w Teatrze

 

Ta największa jednostka kulturalna, działająca na terenie Gniezna, już wkrótce przejdzie zapowiadane przed kilkoma miesiącami zmiany.

Dotyczyć one będą przede wszystkim adaptacji byłej wentylatorowni, która zostanie przekształcona na pomieszczenia użytkowe. Budynek, o który nawet toczył się sąsiedzki spór, teraz będzie wykorzystywany na potrzeby instytucji, która wciąż wyraża chęć rozszerzenia swojej działalności. Dlatego na parterze znajdzie się magazyn kostiumów, a na piętrze urządzona zostanie sala prób, która będzie także docelowo wykorzystywana jako sala konferencyjna, planowo mogąca pomieścić ponad 30 osób. Dobudówka, w której mieściła się była wentylatorownia, ma zostać także docieplona.

Zmiany pojawią się także po bardziej „widocznej” stronie teatru – wykonana zostanie nowa elewacja w południowo-wschodniej części obiektu. Obejmować ona będzie obszar bramy wjazdowej od strony ul. Mickiewicza, a także ozdobne arkady, znajdujące się tuż obok. Oczyszczona ma zostać elewacja ceglana oraz uzupełnione będą tynki. Ponadto całość zyska nową kolorystykę i planuje się przeprowadzenie wymiany stolarki okiennej. Zniknąć ma także ogrodzenie, ustawione między filarami arkady.

Teatr im. A. Fredry ogłosił dwa osobne przetargi dla ww. inwestycji, a przewidywany termin ukończenia nowych pomieszczeń to połowa grudnia 2015 roku. Elewację wykonawca ma czas wykonać do połowy listopada br.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane