wtorek, 29 września 2015 13:53

Mnichowo będzie miało nową remizę

 

Ochotnicy z podgnieźnieńskiej wsi już niedługo zyskają nowe, komfortowe warunki do przechowywania sprzętu strażackiego.

Gmina Gniezno ogłosiła przetarg na budowę nowej remizy strażackiej, która ulokowana zostanie na obrzeżach wsi w pobliżu istniejących boisk. Obiekt ma zostać pobudowany jako część planowanej świetlicy, niespełna 100 metrów od wyjazdu na drogę powiatową Gniezno – Czerniejewo.

Od strony północnej planowanej większej inwestycji, pobudowane ma zostać jedno duże pomieszczenie mieszczące garaż z dwoma stanowiskami na pojazdy ratownicze i dwoma wyjazdami. Nowy obiekt ma zostać dopasowany do architektury przyszłego budynku. Bramy wyjazdowe mają być podnoszone w formie rolet, a obiekt ma zostać podłączony w przyszłości do planowanej w świetlicy instalacji centralnego ogrzewania.

Inwestorem dobudowy jest Gmina Gniezno, która ogłosiła kilka dni temu przetarg. Wykonawca będzie miał czas do 15 grudnia na zakończenie prac. Dzięki nowej siedzibie, miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna zyska lepsze warunki od obecnej, jednostanowiskowej remizie znajdującej się tuż przy szosie w centrum wsi.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane