Jesteś tutaj:Gospodarka Na ul. Budowlanych powstanie rondo
czwartek, 01 października 2015 13:51

Na ul. Budowlanych powstanie rondo

 

Prawdopodobnie do końca 2015 roku newralgiczne skrzyżowanie na osiedlu Tysiąclecia, zostanie przebudowane i wprowadzony zostanie ruch okrężny.

Zmiany dotyczą zbiegu ul. Chudoby, Paczkowskiego i Budowlanych. Skrzyżowanie, znajdujące się przy siedzibie Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, od lat czeka na dogodniejsze rozwiązanie dla włączających się do ruchu i poprawiające bezpieczeństwo przechodzących pieszych. W najgorszej sytuacji byli zawsze kierujący, nadjeżdżający ul. Paczkowskiego od strony ul. Roosevelta. Łuk drogi ogranicza w tym miejscu widoczność, przez którą niejednokrotnie dochodziło do różnych niebezpiecznych zdarzeń. W dodatku lustro, znajdujące się po przeciwnej stronie skrzyżowania, niewiele ułatwiało w tym przypadku sprawę.

Jak się dowiedzieliśmy, Powiatowy Zarząd Dróg postanowił dokonać przebudowy tego skrzyżowania. Opracowaniem dokumentacji technicznej zajęła się Gnieźnieńska Spółdzielnia Mieszkaniowa z własnych środków, a inwestycja ma zostać wykonana przy współudziale środków finansowych miasta i powiatu. Ul. Chudoby i Budowlanych należy bowiem do kategorii dróg powiatowych, a ul. Paczkowskiego do dróg miejskich: - Obecnie trwają prace związane z opracowaniem dokumentacji technicznej. Termin realizacji tego zadania, zależnie m.in. od warunków pogodowych, przewidziany jest do końca 2015 roku - poinformował nas Radosław Gaca, inspektor ze Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

W ramach prac, skrzyżowanie ma zostać przebudowane i wprowadzony będzie ruch okrężny poprzez budowę stałej wyspy centralnej z pierścieniem najazdowym oraz wysp kanalizujących, wykonanych z materiałów trwałych, na dojazdach ul. Chudoby i ul. Budowlanych. Koszt całego przedsięwzięcia ma wynieść ponad 120 tysięcy złotych, przy czym środki na prace zostały podzielone pomiędzy obu zarządców dróg.

12 komentarzy

 • Link do komentarza WS poniedziałek, 05 października 2015 10:15 napisane przez WS

  Bez przesady z tym jednym kierunkiem na ul. Paczkowskiego. Jest to dość szeroka ulica i może pozostać dwukierunkową. A co z dojazdem do Gimnazjum nr 3, albo Biedronki od strony południowej? Przecież wtedy zwiększy się ruch na ul. Budowlanych, a także na ul. Żwirki i Wigury i ul. Chudoby.

 • Link do komentarza marekzygmunt@poczta.onet.pl poniedziałek, 05 października 2015 08:49 napisane przez marekzygmunt@poczta.onet.pl

  Moim zdaniem ulica Paczkowskiego powinna być ulicą jednokierunkową. Samochody powinny nią jeździć tylko od ul. Budowlanych w kierunku Kauflandu. A wtedy na skrzyżowaniu ulicy Budowlanych z ulicą Paczkowskiego zamiast ronda starczył by tylko dodatkowy pas do lewoskrętu , tak jak to jest robione na trasach przelotowych. Samochody oczekujące na dodatkowym, środkowym pasie nie blokują wtedy przejazdu na wprost czy w prawo. W ulicę Budowlanych naprawdę nie trzeba wjeżdżać z ulicy Paczkowskiego !!! Miejsce na dodatkowy pas jest. Wystarczy tylko zniwelować pas trawnika, który zarastają odrosty po byłych topolach. A co co ronda na skrzyżowaniu ulicy Żwirki i Wigury z ulicą Chudoby to przedmówca rzeczywiście ma racje. Ono jest tam rzeczywiście konieczne i mocno ułatwiło by dojazd do naszego Basenu i hotelu " LECH". A Prezydentowi miasta chyba zależ, y by jego hotel był bardziej dostępny i przynosił jak największe dochody !!!

  Marek ZYGMUNT

 • Link do komentarza Qmaty poniedziałek, 05 października 2015 08:39 napisane przez Qmaty

  NO wreszcie! Jeszcze w kilku miejscach by się przydało: Staszica/Roosevelta, Budowlanych/Roosevelta czy Cienista/Dalkoska/Rzepichy.

 • Link do komentarza Kierowca niedziela, 04 października 2015 15:30 napisane przez Kierowca

  Bardziej przydało by się wykonać takie rondo na Chudoby,Jolenty, Żwirki i dać dojechać do basenu bo teraz dojazd jest wręcz chory !!!

 • Link do komentarza Ja_Jestem sobota, 03 października 2015 09:47 napisane przez Ja_Jestem

  Wszystko bardzo ładnie i pięknie. Zastanawiam się jednak, czy pomysłodawca tego ronda........ wziął pod uwagę współczesne gabaryty poruszających się na ul.Paczkowskiego,oraz Budowlanych autobusów komunikacji miejskiej ? W przeciwnym razie - to autobusy będą jeździły po wewnętrznej, lub zewnętrznej krawędzi ronda. No ale może być tak, że rondo będzie tak duże że i kierowcy tychże autobusów podołają.

 • Link do komentarza WS sobota, 03 października 2015 08:42 napisane przez WS

  @„nic”.
  Ano po takiego grzyba, żeby było bezpieczniej. I oby nie było tak "skopane" jak to na Roosevelta.

 • Link do komentarza Nazwa1 piątek, 02 października 2015 23:00 napisane przez Nazwa1

  Pewnie będzie tak udane jak nowe rondo w witkowie, wiecej przeszkód niż pożytku :P

 • Link do komentarza nic piątek, 02 października 2015 21:21 napisane przez nic

  No i po jakiego grzyba ? -.-

 • Link do komentarza kierowca piątek, 02 października 2015 08:20 napisane przez kierowca

  Kiedy zrobicie porządnie to rondo Wrzesińska-Witkowska żeby kierowcy nie musieli zgadywać gdzie kto jedzie. Budasz obiecywał

 • Link do komentarza Kowal piątek, 02 października 2015 07:49 napisane przez Kowal

  Jeśli to rondo będzie kopią mini-spartaczonego-ronda z ul. Roosevelta to gratuluję poczucia humoru. Jeśli nie zmusi się dojeżdżających do ronda do zmniejszenia prędkości to rondo przestaje spełniać swoją funkcję. Przykład na Roosevelta - jadący od strony Trzemeszna przejeżdżając na wprost przez rondo nawet nie muszą kierownicy dotykać, jadą prosto z pełną prędkością. A wystarczyłoby zrobić porządny łuk żeby musieli jechać jednak po wycinku okręgu lub poustawiać garby przed wjazdem na rondo...

 • Link do komentarza szofer czwartek, 01 października 2015 20:42 napisane przez szofer

  Sorry, pomyłka w poniższym komentarzu - miało być dla wyjeżdżających z ul. Paczkowskiego, a nie z Roosevelta.

 • Link do komentarza szofer czwartek, 01 października 2015 17:55 napisane przez szofer

  A kiedy dokona się poprawa czasu trwania świateł na skrzyżowaniu Paczkowskiego z Roosevelta? Tam jest horror, zielone światło dla wyjeżdżajacych z Roosevelta i chcących skierować sie w lewo w przypadku, gdy z przeciwka choćby tylko dwa pojazdy jadą na wprost ( z Lidla) uniemożliwiony jest wyjazd z Paczkowskiego ze względu na zbyt krótki czas zielonego światła. Tam można stać i czekać czasem bardzo, bardzo długo w oczekiwaniu na wolną drogę w lewo!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane