poniedziałek, 05 października 2015 18:12

Inwestycje drogowe w mieście - fotogaleria

 

Panująca obecnie jesienna aura, oznacza kończący się powoli sezon inwestycyjny na gnieźnieńskich ulicach. Część z nich potrwa jeszcze jakiś czas.

Inwestycja polegająca na ułożeniu sieci kanalizacyjnej i wodociągowej pod częścią ul. Roosevelta dotarła już do ul. Rycerskiej, gdzie obecnie znajdują się głębokie wykopy. Ulica w dalszym ciągu drogi przechodzi już odbudowę: stawiane są nowe krawężniki, słupy latarni ulicznych itd.

Postępują także prace przy przebudowie wiaduktu nad torami kolejowymi Gniezno - Gniezno Winiary w ciągu ul. Orcholskiej, gdzie wykonano już większość prac przy konstrukcji nośnej przeprawy i obecnie trwać będą prace głównie przy górnej części obiektu.

Przy ul. Orcholskiej powiększony został także parking ciągnący się wzdłuż ulicy, utworzono do niego także dwa nowe zjazdy.

Trwają prace przy profilowaniu studzienek kanalizacyjnych na ul. Gdańskiej, pomiędzy Wiaduktem Solidarności a Trasą Zjazdu Gnieźnieńskiego. Póki co zamknięty jest zjazd z Trasy i ul. Wodnej w kierunku wiaduktu. Ułożone zostały już nowe krawężniki, a przed budowlańcami (po ukończeniu prac przy infrastrukturze ziemnej) pozostanie frezowanie starej nawierzchni i ułożenie nowej.

Ukończona została także nawierzchnia ul. Pogodnej na Piekarach, która jako jedna z kilku osiedlowych ulic doczekała się w tym roku kompleksowej przebudowy. Również na tym osiedlu wykonano nowy chodnik w ciągu ul. Liliowej.

Pomiędzy ul. E. Orzeszkowej a Rzepichy wytyczono nowe ulice, co ułatwi komunikację zainteresowanym chcących zakupić działki w tej części miasta.

Ukończono chodnik w ciągu ul. Mnichowskiej, wyprowadzając go od ul. Gajowej aż do granic miasta we wsi Dalki. Poprawiono także kilka niedoskonałości, wskazywanych na portalu we wcześniejszej relacji - podsypano więcej ziemi przy skarpie oraz usunięto przeszkody znajdujące się na środku chodnika.

Ul. M. Wachtla na os. Grunwaldzkim została już wykończona, powstała nowa ażurowa nawierzchnia ulicy oraz parking przy świątyni. Dodatkową wolną przestrzeń ziemi wysiano trawą, a pomiędzy drzewami powstały dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Na tym samym osiedlu trwają także prace przy budowie nowych dróg wewnątrzosiedlowych.

Ukończono chodnik w ciągu ul. Leśnej, pomiędzy ul. Witkowską a Starowiejską. Ostatni odcinek przy skrzyżowaniu wykonano z nawierzchni sypanej, która zastąpi chodnik do czasu gruntowniejszej przebudowy tego skrzyżowania. Na odcinku ul. Starowiejskiej od ul. Witkowskiej do ul. Ślusarskiej trwa jeszcze budowa kanalizacji sanitarnej.

Postępują także prace przy przebudowie ul. Łaskiego - na większości odcinka ulicy zdjęto już grubą warstwę ziemi, w której miejsce przybędzie nowa podbudowa. Na miejscu trwają obecnie prace przy instalacjach ziemnych - okablowanie, sieć gazowa oraz przebudowa studzienek kanalizacyjnych.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane