piątek, 06 listopada 2015 13:52

Ul. Łaskiego za półmetkiem

 

Jedna z najbardziej oczekiwań inwestycji drogowych, jaką jest remont ul. Łaskiego, mimo pewnych zahamowań, ma zostać oddana zgodnie z terminem.

Choć nie jest to największa inwestycja drogowa, realizowana przez miasto w ostatnich latach, to jednak jest jedną z najbardziej odczuwalnych, głównie z uwagi na objazdy. Droga, zamknięta od prawie dwóch miesięcy, jest już za półmetkiem prac budowlanych. Termin wykonania stanął jednak pod znakiem zapytania kilka tygodni temu, kiedy podczas prac ziemnych okazało się, że część instalacji gazowej przechodzi zbyt płytko - miejscami gazociąg był zaledwie wkopany na 40 cm poniżej powierzchni jezdni. To spowodowało, że należało dokonać przebudowy fragmentu sieci, a efektem było opóźnienie w budowie w rejonie Skweru im. Miasta Speyer.

Obecnie jednak, jak się dowiedzieliśmy z Wydziału Inwestycyjno-Technicznego Urzędu Miejskiego, straty czasowe zostały nadrobione przez wykonawcę i termin oddania ulicy do użytku nie jest zagrożony. W chwili obecnej na drodze trwa układanie i ubijanie podsypki oraz wyrównywanie krawężników. Planowany termin zakończenia prac wyznaczono na 30 listopada br.

Zdjęcia wykonano 5 listopada 2015 r.

2 komentarzy

  • Link do komentarza mila sobota, 07 listopada 2015 17:52 napisane przez mila

    Czy to ujęcie na zdjęciu nr 4 przedstawiające na pierwszym planie łopatę a w tle plakat wyborczy kandydata to takie przypadkowe ? Bo jak dla mnie to zdjęcie jest świetne, zawiera określoną myśl i nadaje się do parlamentu na wystawę np. ukazującą co ich czeka i jak wiele znaczą wyborcy.

  • Link do komentarza podróżnik piątek, 06 listopada 2015 16:55 napisane przez podróżnik

    Szkoda ze nie bedzie bruku tylko asfalt

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane