wtorek, 24 listopada 2015 10:09

„Łazienki” oświetlone

 

Dobiegł koniec inwestycji, polegającej na montażu 73 latarni wokół jeziora Winiary. Od teraz wieczorne bieganie oraz spacerowanie nad akwenem, będzie bardziej bezpieczne.

Kilka dni temu ukończono ustawianie ostatnich lamp, które rozlokowane zostały wzdłuż 2,5 kilometrowej ścieżki wokół jeziora. Kilka z nich pojawiło się także na łączniku do ul. Spokojnej.

4,5 metrowe lampy typu Pilzeo, ustawione po lewej, a niekiedy po prawej stronie ścieżki, oświetliły ją dzięki technologii LED na całym odcinku drogi, oprócz krótkiego fragmentu przy Trasie Zjazdu Gnieźnieńskiego, który oświetlają latarnie z drogi. Światło padające z lamp ma chłodną barwę, przez co jest ono bardziej przyjazne dla ludzkiego oka, a zasięg oświetlenia pozwala na objęcie sporej części ścieżki. W planach jest także wykonanie oświetlenia ul. Łazienki, gdzie pojawi się docelowo 10 nieco wyższych latarni.

 

34 komentarzy

 • Link do komentarza Gnieźnianin czwartek, 26 listopada 2015 10:34 napisane przez Gnieźnianin

  Do Stevie Wonder Intensywnie uprawiających biegi i spacery jest niewielu a i oni od czasu do czasu na pewno przysiądą aby chwilę odpocząć i chcieliby na wygodnej ławce , a na pewno jest więcej chętnych do posiedzenia ale to za widoku . No właśnie po co i komu mają służyć i takim kosztem , kolejny pomnik głupoty .

 • Link do komentarza Łokietek czwartek, 26 listopada 2015 09:50 napisane przez Łokietek

  Jeszcze monitoring załóżcie,bo teraz to dopiero będzie się tam działo!

 • Link do komentarza winiary czwartek, 26 listopada 2015 06:41 napisane przez winiary

  @sweetbaby- popieram , jak jest ciemno to nikt tam nie będzie przesiadywał po nocach ale teraz miejsca oświetlone i przyjdą cieplejsze dni to się zaczną nasiadówki z alkoholem a dalej to już tylko zaczepki, śmieci itd. W dalszej kolejności zaczną się konflikty i pretensje że nie ma tam patroli policji itd. Oczywiście nie twierdzę że brak oświetlenia jest wyjściem do zapewnienia porządku, oprócz światła potrzeba tam zagospodarowania terenu, ławek itp oraz monitoringu i patroli służb porządkowych. Na razie to wyłożono kasę dla kilku biegaczy ?

 • Link do komentarza zw37 czwartek, 26 listopada 2015 01:06 napisane przez zw37

  W końcu... Teraz na zimę może za wiele osób z tego nie skorzysta bo zimno w kit nocami i nikomu się nie chce łazić wieczorami, ale no latem na pewno się przyda

 • Link do komentarza sweetbaby czwartek, 26 listopada 2015 00:20 napisane przez sweetbaby

  Stevie Wonder - masz rację - więcej biegaczy i spacerowiczów niż było do tej pory po zmroku tam nie będzie /no dobra moze paru śmiałków dojdzie/ ale normalni ludzie - piszę to jako kobieta - na pewno nie wybiorą się tam po zapaleniu świateł, skoro nawet w dzień wcześnie rano latem o jaśnie jest tam średnio fajnie, a co dopiero wieczorkiem, po zmroku!! Jestem kobietą i jakoś takie atrakcje mnie nie kręcą, tym bardziej,, że teraz to dopiero tam się zaczną "zgromadzenia poimprezowe" - jasno młodzież będzie miała, do knajpy z żarciem na wynos blisko, alkohol na stacji, nic tylko imprezki organizować!! bez monitoringu panie budzik cienko to widzę.....

 • Link do komentarza Stevie Wonder środa, 25 listopada 2015 23:29 napisane przez Stevie Wonder

  Panie Gnieźniani, mieszkańcy mają chodzić, a nie wysiadywać. I to wieczorami, by wykorzystać to oświetlenie. A tak przy okazji - te lampy wcale nie ustrzegą przestępców od wykroczeń, więc naprawdę nie wiadomo, po co i komu one mają służyć!

 • Link do komentarza Gnieźnianin środa, 25 listopada 2015 22:26 napisane przez Gnieźnianin

  Łączna długość drogi oświetlonej o której wyżej pisane , to około 3 kilometry , to tak jak z Rynku do Energetyki przy Wschodniej . To już lepiej byłoby zrobić porządne ławki aby spacerowicze mogli wygodnie kontemplować naturę jeziora .

 • Link do komentarza miastowy środa, 25 listopada 2015 09:40 napisane przez miastowy

  @Szybkobiegacz - niestety, nie potrafi pan wyciągać odpowiednich wniosków z komentarzy czytelników, którzy w trosce o budżet miasta i o priorytety uważają,że są pilniejsze zadania w mieście niż oświetlenie ścieżki wokół jeziora, gdzie nocami raczej nikt nie chadza.

 • Link do komentarza Szybkobiegacz środa, 25 listopada 2015 08:33 napisane przez Szybkobiegacz

  Ale niektórzy biadolą nad tymi światłami, jakby naprawdę z tego powodu mieli się zaraz wyprowadzić z miasta......

 • Link do komentarza runner środa, 25 listopada 2015 08:01 napisane przez runner

  owszem łazienki czekały na oswietlenie ileś tam lat, tylko, że w mieście jest wiele innych bardziej palących potrzeb, niż swiatła, ktore będa służyć garstce, ale to nic budzik prezydent zrobił jak ktos wspomniał oswietlenie dla swojej bieżnie i zobaczycie gdzie zacznie kampanię kolejna wyborczą, będzie biegał dookoła łazienek nocą..... naprawdę są rzeczy ważne i ważniejsze, a oświetlenie do tych najważniejszych i ważniejszych nie należy!!

 • Link do komentarza kinyc wtorek, 24 listopada 2015 23:56 napisane przez kinyc

  żartowniś widać, że nosa z ciupy nie wystawia, skoro nie wie, że Wenecja ma oświetlenie od jakichś 20 lat, jeśli nie więcej.

 • Link do komentarza kinyc wtorek, 24 listopada 2015 23:52 napisane przez kinyc

  Wróciłem z biegania po 22 i w ciągu niespełna godziny naliczyłem kilku śmiałków - więc co malkontenci?

 • Link do komentarza żartowniś wtorek, 24 listopada 2015 23:49 napisane przez żartowniś

  Bardzo ważna inwestycja. Przecież tam w nocy spacerują tłumy gnieźnian. Teraz oświetlić Wenecję i na dodatek Miejski Las. Bo tam też jest ciemno. A estetyka miasta? Co tam, niech ludziska chodzą po nocach na świeże powietrze!

 • Link do komentarza rowerzystka wtorek, 24 listopada 2015 21:46 napisane przez rowerzystka

  oświetlone?? - a kiedy oficjalnie oswietlą tzn. kiedy przecięcie wstęgi z prezydentem co se oświetlił bieżnię???

 • Link do komentarza czytelniczka wtorek, 24 listopada 2015 21:42 napisane przez czytelniczka

  faktycznie inwestycja baaaardzo pilna!! ciekawe kto będzie miał odwagę biegać czy też spacerować przy tym oświetleniu?? pan prezydent z obstawą strażników miejskich, policji czy ochrony prywatnej firmy??

 • Link do komentarza Apoloniusz wtorek, 24 listopada 2015 21:32 napisane przez Apoloniusz

  Wiktoria, a ja odnoszę nie tylko wrażenie, a nawet jestem pewien, że Ty jesteś na tym forum jedna, ale w wielu odsłonach. Zamiast jednak obrony swojego guru radzę Tobie spacer po mieście po wykoślawionych chodnikach, po wystających niebezpiecznie płytkach i po dziurach, to się przekonasz o jakości gnieźnieńskich trotuarów. Ale Ty pewnie jeździsz po mieście dobrym samochodem i prawdopodobnie w dodatku z kierowcą, to nie ma się co dziwić, że nie wiesz, jak naprawdę to miasto wygląda. A Redakcję prosimy o zdjęcia takich miejsc, niech Wiktoria zobaczy chociaż na fotografii te dziury i ten wstyd w mieście.

 • Link do komentarza Stoik wtorek, 24 listopada 2015 21:14 napisane przez Stoik

  Lepiej powiedzcie ile unijnych dotacji pan Budasz pozyskał ???????????? Budżet miasta to publiczne pieniądze, stąd to co najczęściej widać to wyłącznie dzielenie tego, co wpływa do budżetu miasta m.in. z odpisów, naszych podatków i innych.

 • Link do komentarza John wtorek, 24 listopada 2015 20:27 napisane przez John

  Brawo Panie Prezydencie za dotrzymanie danego słowa. Małymi krokami cały czas do przodu. Mentalność wielu polaków zmusza ich do ciągłego narzekania i szukania dziury w całym. Poprzednik rozdawał pierogi oraz uszka z barszczem na rynku i tu Jego działania się kończyły. Krytykanci dajcie trochę czasu "nowemu", aby mógł się wykazać.

 • Link do komentarza Gnieźnianin wtorek, 24 listopada 2015 20:24 napisane przez Gnieźnianin

  Jaka wartość tej całej inwestycji oświetleniowej ?

 • Link do komentarza czyścibut wtorek, 24 listopada 2015 19:58 napisane przez czyścibut

  Porada dla tego co narzeka na dziurawe chodniki - podobno magistrat zakupił maszynę do czyszczenia butów która ma stać w holu urzędu a więc po przejściu dziurawymi chodnikami można iść do urzędu wyczyścić buty

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane