piątek, 27 listopada 2015 10:58

Wiadukt musi poczekać

 

Remont wiaduktu na osiedlu Ustronie przeciąga się. Władze zarzekają się, że miasta nie stać na pobudowanie nowej przeprawy, przeznaczonej dla ruchu samochodów.

W trakcie ostatniej sesji Rady Miasta, przedłożono uchwałę, która przenosi środki z tegorocznego budżetu miasta na kolejny rok, a które przeznaczone są na remont wiaduktu w ciągu ul. Zabłockiego. Jak się okazuje, powodem są procedury, jakimi obłożone są inwestycje realizowane w bezpośrednim sąsiedztwie lub nad terenem należącym do kolei.

W przypadku remontu wiaduktu, jest to okres ponad 130 dni, jakie musi poprzedzać rozpoczęcie robót nad torami kolejowymi. Ponieważ w pierwszym przetargu nie zdołano wyłonić wykonawcy, a udało się to dopiero w drugim, teraz terminy te się przesuwają i prace inwestycyjne zaczną się z opóźnieniem. Wiadukt zostanie wyremontowany i pozostanie przeznaczony tylko dla ruchu pieszego.

W trakcie ostatniej sesji Rady Miasta, radny Marek Zygmunt zwrócił się z pytaniem, czy nie dałoby rady wykonać w tym miejscu wiaduktu umożliwiającego przeprawę samochodów w momencie, kiedy przejazdy kolejowe na ul. Roosevelta i ul. Wierzbiczany korkują się na czas przejazdu pociągu. W odpowiedzi wiceprezydent Jarosław Grobelny przekazał, że dziennie przejeżdża tędy bardzo mało pociągów, a druga sprawa to koszty pobudowania nowej przeprawy. Obecna ekspertyza zaleca jedynie remont wiaduktu, ale w przypadku budowy nowego, trzeba byłoby wykonać obiekt zupełnie od podstaw, co szacunkowo mogłoby kosztować ponad 2 mln złotych.

Ponadto, w 2016 roku kontynuowana będzie budowa sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej wraz z instalacją wodociągową w ciągu ul. Roosevelta. Inwestycja będzie miała miejsce na odcinku od ronda przy al. Reymonta, aż do ul. Rycerskiej. Oznacza to, że być może na przełomie pierwszego i drugiego kwartału, rozpoczną się kolejne utrudnienia dla mieszkańców osiedla Arkuszewo i Róży. Jednocześnie, zgodnie z naszymi informacjami, w Wieloletnim Programie Gospodarczym w tym rejonie w latach 2019 - 2020 planowana jest budowa kanalizacji deszczowej na ul. Rycerskiej i Podkomorskiej. Na lata 2016 i 2017 zaplanowano także budowę chodnika w ciągu ul. Roosevelta.

 

10 komentarzy

 • Link do komentarza qmaty poniedziałek, 30 listopada 2015 10:31 napisane przez qmaty

  logiku, wskaż cytat, gdzie jest napisane o planowaniu budowy nowej przeprawy. Jest tylko o tym, że są koszty, a samo przez się można wyczytać, że obecnie miasta nie stać na taką inwestycję...

 • Link do komentarza logik poniedziałek, 30 listopada 2015 09:50 napisane przez logik

  Qmaty to ty czytaj ze zrozumieniem - planują zrobić taki przejazd, którym można by przejechać samochodem osobowym. Planują czyli chcą to zrobić a to, że na razie nie mają pieniędzy to inna sprawa!

 • Link do komentarza Qmaty sobota, 28 listopada 2015 10:06 napisane przez Qmaty

  logik, kłania się czytanie ze zrozumieniem. Nie będzie przejazdu po "mostku".

 • Link do komentarza logik sobota, 28 listopada 2015 09:58 napisane przez logik

  Najpierw zamyka się przejazd między garażami na roosevelta bo rzekomo kierowcy jadąc z biedronki na ustronie skracali sobie drogę i powodowali zagrożenie a teraz chcą zrobić przejazd przez ten "mostek" i tutaj już nie będzie zagrożenia dla mieszkańców bloków na Zabłockiego? Porażająca logika

 • Link do komentarza o dwóch takich... piątek, 27 listopada 2015 20:26 napisane przez o dwóch takich...

  Ludzie czy wy umiecie czytać? Kasa jest tylko procedury spowodowały, że inwestycja zakończy się w 2016 roku, nie za rok, a po prostu w roku 2016... Przerażające jest to, że nie umiecie doczytac arykułu do końca! OMG

 • Link do komentarza prosport piątek, 27 listopada 2015 19:35 napisane przez prosport

  Normalnym ludziom potrzebne jest lodowisko, plaża na Rynku, koncerty tamze, ławeczka, fontanna ( nieudany projekt niestety ), miejsca do obcowania z innymi ludżmi - po to zby nie schamieć do cna. Świetnie prezentuje sie oswietlone jezioro. Mam wrażenie jakby odzyskano ta część miasta. Tak trzymac i jeszcze wiecej!

 • Link do komentarza abcd piątek, 27 listopada 2015 17:06 napisane przez abcd

  Kiedy mieszkancy osiedla Róża doczekają się kanalizacji i chodnika. Ciągle obiecują tak slyszymy od 20 lat.Płacimy podatki a Prezydent o nas nie dba. Czy my jesteśmy ludżmi drugiej kategorii ? Dba sie tylko o te ulice na których mieszkają radni.

 • Link do komentarza z Wełnicy piątek, 27 listopada 2015 12:06 napisane przez z Wełnicy

  było nie wydawac kasy na niepotrzebną, niedekorującą fontannę, czy ławeczkę, było nie wydawać kasy na tanią rozrywkę typu plaża, lodowisko i oświetlenie Łazienek - z których korzysta niewielu i jest kasa na remont który ułatwiłby zycie wielu, ale nie urzędnikom, bo ci - mam na myśli poprzedniego prezydenta i obecnego nie mieli by gdzie przecinać wstąg, gdzie się fotografować do kampanii....

 • Link do komentarza z Winiar piątek, 27 listopada 2015 11:45 napisane przez z Winiar

  Kolejny "sukces" władzy na 1 rok panowania !

 • Link do komentarza robinhut piątek, 27 listopada 2015 11:28 napisane przez robinhut

  nie wydawać kasy na żużel, maszynę do czyszczenia butów, lampy oświetlające jezioro, kratę zamykającą która nie jest zamykana, podświetlenia ledowe w gabinetach i może jakoś styknie na taką przeprawę

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane