środa, 09 grudnia 2015 12:29

Wiadukt na ul. Orcholskiej - kiedy otwarcie?

 

Od kilku miesięcy trwały prace przy przebudowie wiaduktu na tytułowej ulicy. Od kilkunastu dni obiekt wygląda na ukończony, ale wciąż jest zamknięty. Dlaczego? - pytają mieszkańcy.

Przeprawa na ul. Orcholskiej czekała na przebudowę od lat. Kiedy w czerwcu 2015 roku informowaliśmy, że obiekt został przeznaczony do kapitalnego remontu, wielu mieszkańców ucieszyło się iż w końcu zostanie poprawiony komfort przejazdu tym odcinkiem drogi. Do tej pory na wiadukcie znajdowała się nawierzchnia z kamieni polnych, a sam obiekt miał także ograniczenie w udźwigu ciężkich pojazdów. Również piesi zyskać mieli nową przeprawę - do tej pory bowiem nie było na nim w ogóle chodnika i trzeba było korzystać z jezdni.

Tymczasem prace rozpoczęły się w lipcu br.  miały zgodnie z założeniami przetargowymi trwać do 18 grudnia. Z naszą redakcją skontaktowało się kilka osób zainteresowanych tematem. Jak wskazują - obiekt wygląda na ukończony, nie widać na nim robotników, a przejazd wciąż jest zamknięty, choć przejście dla pieszych jest dozwolone. Dlaczego? Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Szymonem Zielińskim z Powiatowego Zarządu Dróg. Jak przekazał nam, inwestor chce ukończyć obiekt w całości, tak by po jego otwarciu nie "kręcili się" po nim jeszcze robotnicy. Do wykonania zostało bowiem jeszcze kilka detali - Często jest tak, że trafia się na moment i wyrabia się opinię, że nic się tam nie dzieje. Tymczasem tam jeszcze jest trochę prac - wykonywany jest zjazd do jednej z hurtowni znajdujących się obok wiaduktu, a poza tym regulowany jest chodnik prowadzący do obiektu. Wycinane są jeszcze krzaki na skarpie i czyszczona będzie cała nawierzchnia na jezdni. Obiekt faktycznie jest skończony konstrukcyjnie, ale są jeszcze pewne prace do wykonania. Wolimy jeszcze przeczekać te kilka dni, by robotnicy mogli dokończyć wszystko i by obiekt został otwarty w całości i bez żadnych dodatkowych ograniczeń - tłumaczy.

Otwarcie wiaduktu ma nastąpić w ciągu najbliższych dni, ale o dokładnym terminie nie można jeszcze mówić. Szymon Zieliński dodał jeszcze, że inną sprawą są procedury administracyjne, związane z oddaniem obiektu do użytku. Stwierdził też, że rozumie mieszkańców, którzy nie mogą się doczekać otwarcia, ale prosił jeszcze o kilka dni cierpliwości.

Nowy wiadukt zyskał nawierzchnię asfaltową oraz chodnik. Zainstalowano także nowe balustrady wraz  barierami energochłonnymi. Wiadukt zwiększył także nośność - z dotychczasowych 12 ton, będą mogły poruszać się po nim pojazdy o masie całkowitej do 20 ton.

5 komentarzy

 • Link do komentarza Janek czwartek, 10 grudnia 2015 08:25 napisane przez Janek

  Grzebią ten wiadukt,grzebią i końca nie ma. Mieszkam na Winiarach i widzę z okna jak oni tam pracują-chodzi paru robotników na krzyż,palą faje i mało co robią. Jakby mogli to jeszcze o łopatę by się oparli na zasadzie czy się stoi czy się leży kasa zawsze się należy...W takim tempie to oni chyba do końca przyszłego roku tego wiaduktu nie oddadzą :-)

 • Link do komentarza Redakcja środa, 09 grudnia 2015 18:44 napisane przez Redakcja

  Tueysta 1, zgodnie z informacją podaną przez nas jako jedynych w czerwcu 2015 roku, w przetargu znalazła się informacja o wykonaniu prac do 18 grudnia 2015 roku. Pozdrawiamy!

  http://www.gniezno24.com/component/k2/item/4148-wiadukt-na-ul-orcholskiej-do-remontu

 • Link do komentarza Tueysta 1 środa, 09 grudnia 2015 17:28 napisane przez Tueysta 1

  Jak mnie pamięć nie myli, to ten wiadukt wg. pierwszych doniesień miał być oddany do użytku w końcu października (tego roku). A może się mylę ??

 • Link do komentarza Braumers środa, 09 grudnia 2015 14:47 napisane przez Braumers

  Temat ronda to inna sprawa, gdyby kierowcy nauczyli się odpowiednio włączać kierunkowskaz to sprawa byłaby jasna. Niestety dla sporej części ludzi kierunkowskaz służy tylko chyba jako ozdoba nikomu do niczego nie potrzebna ;) Swoją drogą ciekaw jestem, gdyby zamknęli te dojazdy do miasta na czas remontu to jak ludzi dostali by się do miasta. Wypadałoby pomyśleć nad nową przeprawą i unowocześnieniem tych już obecnych ( 3 mosty i wiadukt) Pogadać z Koleją o likwidacji części torowisk nie używanych od lat i zainwestować trochę funduszy w ten rejon. Również ulica wierzbiczany mogłaby zostać poszerzona i naprawiona choćby od ulicy wschodniej do pierwszego przejazdu kolejowego.

 • Link do komentarza Kierowca środa, 09 grudnia 2015 12:53 napisane przez Kierowca

  Nie ma co narzekać , na zdjęciu wygląda porządnie. Miasto mogłoby jeszcze coś zrobić z wiaduktem i poniżej z rondem z klocków żeby wreszcie udrożnić ruch z Witkowskiej do centrum bo to to jest masakra co tam się dzieje. To rondo to woła o pomstę do nieba , tam prawie nigdy nie wiadomo kto jaki manewr robi.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane