Wydrukuj tę stronę
środa, 09 grudnia 2015 12:29

Wiadukt na ul. Orcholskiej - kiedy otwarcie?

 
Wiadukt na ul. Orcholskiej - kiedy otwarcie? fot. Rafał Wichniewicz

Od kilku miesięcy trwały prace przy przebudowie wiaduktu na tytułowej ulicy. Od kilkunastu dni obiekt wygląda na ukończony, ale wciąż jest zamknięty. Dlaczego? - pytają mieszkańcy.

Przeprawa na ul. Orcholskiej czekała na przebudowę od lat. Kiedy w czerwcu 2015 roku informowaliśmy, że obiekt został przeznaczony do kapitalnego remontu, wielu mieszkańców ucieszyło się iż w końcu zostanie poprawiony komfort przejazdu tym odcinkiem drogi. Do tej pory na wiadukcie znajdowała się nawierzchnia z kamieni polnych, a sam obiekt miał także ograniczenie w udźwigu ciężkich pojazdów. Również piesi zyskać mieli nową przeprawę - do tej pory bowiem nie było na nim w ogóle chodnika i trzeba było korzystać z jezdni.

Tymczasem prace rozpoczęły się w lipcu br.  miały zgodnie z założeniami przetargowymi trwać do 18 grudnia. Z naszą redakcją skontaktowało się kilka osób zainteresowanych tematem. Jak wskazują - obiekt wygląda na ukończony, nie widać na nim robotników, a przejazd wciąż jest zamknięty, choć przejście dla pieszych jest dozwolone. Dlaczego? Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Szymonem Zielińskim z Powiatowego Zarządu Dróg. Jak przekazał nam, inwestor chce ukończyć obiekt w całości, tak by po jego otwarciu nie "kręcili się" po nim jeszcze robotnicy. Do wykonania zostało bowiem jeszcze kilka detali - Często jest tak, że trafia się na moment i wyrabia się opinię, że nic się tam nie dzieje. Tymczasem tam jeszcze jest trochę prac - wykonywany jest zjazd do jednej z hurtowni znajdujących się obok wiaduktu, a poza tym regulowany jest chodnik prowadzący do obiektu. Wycinane są jeszcze krzaki na skarpie i czyszczona będzie cała nawierzchnia na jezdni. Obiekt faktycznie jest skończony konstrukcyjnie, ale są jeszcze pewne prace do wykonania. Wolimy jeszcze przeczekać te kilka dni, by robotnicy mogli dokończyć wszystko i by obiekt został otwarty w całości i bez żadnych dodatkowych ograniczeń - tłumaczy.

Otwarcie wiaduktu ma nastąpić w ciągu najbliższych dni, ale o dokładnym terminie nie można jeszcze mówić. Szymon Zieliński dodał jeszcze, że inną sprawą są procedury administracyjne, związane z oddaniem obiektu do użytku. Stwierdził też, że rozumie mieszkańców, którzy nie mogą się doczekać otwarcia, ale prosił jeszcze o kilka dni cierpliwości.

Nowy wiadukt zyskał nawierzchnię asfaltową oraz chodnik. Zainstalowano także nowe balustrady wraz  barierami energochłonnymi. Wiadukt zwiększył także nośność - z dotychczasowych 12 ton, będą mogły poruszać się po nim pojazdy o masie całkowitej do 20 ton.

5 komentarzy