piątek, 11 grudnia 2015 10:11

Ul. Konikowo wciąż czeka na poszerzenie

 
Ul. Konikowo wciąż czeka na poszerzenie źródło: Google Street View

Dwa lata może potrwać poszerzanie ul. Konikowo - wszystko przez konieczność przebudowy instalacji ziemnych, znajdujących się pod nawierzchnią drogi. Póki co jednak, temat utknął w miejscu.

O poszerzeniu ul. Konikowo pomiędzy ul. Lelewela a al. Reymonta mówi się już od co najmniej kilkudziesięciu lat. Od kilku tymczasem, rok w rok porusza się go w kontekście nadchodzącego wyburzenia budynków, a te tymczasem wciąż stoją. Podobnie było w marcu 2015 roku, kiedy mówiło się o rozbiórce, która miała mieć miejsce w tym roku. Temat powrócił na sesji Rady Powiatu 11 grudnia: - Inwestycja jest duża i miała się rozpocząć już w tym roku, miał być wykonany projekt i wstępne ustalenia były z miastem takie, by dofinansować ten projekt. Niestety miasto miało kłopoty z wykwaterowaniem osób z budynków, które są przeznaczone do wyburzenia - mówiła starosta Beata Tarczyńska.

Koszt przebudowy ul. Konikowo na odcinku niespełna 90 metrów, oszacowany w Wieloletniej Prognozie Finansowej został na 1 milion 50 tysięcy złotych. W tak wysokiej kwocie, za ten stosunkowo krótki fragment drogi, zawarte jest wyburzenie budynków, dokumentacja i budowa nowej jezdni, ale nie tylko: - W istniejącym pasie drogowym znajduje się bardzo wiele instalacji, które podczas przebudowy drogi trzeba przełożyć i to niestety zwiększa koszty - mówił wicestarosta Jerzy Berlik.

Póki co jednak budynki należące do dawnego folwarku wciąż stoją, chociaż na części z nich od miesięcy wiszą już tabliczki o przeznaczeniu ich do rozbiórki. Temu zadaniu miała sprostać firma, która zarządza tym obiektem. Można jednak oczekiwać, że temat przeciągnie się do wiosny i dopiero wówczas będzie można mówić o rozpoczęciu jakichkolwiek prac, związanych z rozszerzaniem drogi.

6 komentarzy

 • Link do komentarza Redakcja poniedziałek, 14 grudnia 2015 14:36 napisane przez Redakcja

  ZośkaD - nie, kamienica ma pozostać na swoim miejscu.
  Pozdrawiamy,

 • Link do komentarza ytre poniedziałek, 14 grudnia 2015 13:09 napisane przez ytre

  folwark w Gnieźnie to też atrakcja

 • Link do komentarza ZośkaD poniedziałek, 14 grudnia 2015 12:31 napisane przez ZośkaD

  Czy ta kamienica po lewej stronie tez ma być wyburzona?

 • Link do komentarza z miasta piątek, 11 grudnia 2015 12:59 napisane przez z miasta

  wygląda że naszej władzy najlepiej wychodzi kasa na żużel i palmy na Rynku

 • Link do komentarza szofer piątek, 11 grudnia 2015 12:01 napisane przez szofer

  Niech się Budasz wykaże tu i teraz a nie lansem na Rynku. Niech pomoże staroście w zakresie, w jakim powinien pomóc. Wykwaterowanie do niego nalezy, bo choć ulica powiatowa, ale jednak znajduje się w mieście przez niego zarządzanym i to jemu i radnym miejskim powinno zależeć na jak najszybszym poszerzeniu tego odcinka, który spowoduje rozłożenie ruchu z ulicy Roosevelta częsciowo na Konikowo. No i ten obrzydliwy bałagan po prawej stronie ulicy Konikowo za stacją benzynową. Tam się zwozi jakieś smieci, gruzy, gdzie ochrona środowiska???

 • Link do komentarza realista piątek, 11 grudnia 2015 10:29 napisane przez realista

  i tu się zaczynają schody, to tak do wiadomości szczęśliwców co się cieszą z igrzysk i myślą że Pana Boga złapali za nogę. Stopni te schody mają sporo i niebawem z igrzyskami też mogą być problemy.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane