poniedziałek, 14 grudnia 2015 14:03

Siłownia nad „Wenecją” gotowa!

 
Siłownia nad „Wenecją” gotowa! fot. Rafał Wichniewicz

Zakończyły się prace wykończeniowe przy Street Workout Parku, który został ulokowany koło jeziora Jelonek. Mimo opóźnienia, prace trwały aż do minionej niedzieli.

Jest to ostatnia inwestycja, wykonana w ramach budżetu obywatelskiego na 2015 rok. Działanie to uzyskało jako jedne z pięciu wystarczające poparcie w trakcie głosowania w 2014 roku i, mimo opóźnienia o którym informowaliśmy kilka tygodni temu, w końcu doczekało się realizacji.

Ostatnie dwa tygodnie trwało wylewanie fundamentów pod konstrukcje urządzeń oraz ich mocowanie, a na dniach wykończono całość. W minioną niedzielę układano jeszcze nawierzchnię z gumy. Całość została wykonana przez firmę Flowparks.com, zajmującą się projektowaniem i budową tego typu obiektów na wolnym powietrzu. Siłownia doczekała się także oświetlenia lampą typu LED. Inwestorem obiektu był GOSiR.

Street Workout Park ma także regulamin. Zgodnie z jego założeniami, siłownia ma służyć tylko do ćwiczeń fizycznych, a osoby poniżej 18 roku życia, mogą z niego korzystać pod opieką rodziców lub wychowawców. Użytkownicy ćwiczący na terenie obiektu ponoszą również odpowiedzialność za ewentualne wypadki - korzystanie jest dopuszczone wyłącznie na własną odpowiedzialność.

13 komentarzy

 • Link do komentarza nat środa, 16 grudnia 2015 21:59 napisane przez nat

  O co ta cała dyskusja? Park powstał z budżetu obywatelskiego co oznacza,że wybrali ten projekt mieszkańcy. Można mieć pretensje tylko do siebie. Było wiele ciekawych pomysłów. Pytanie ile osób poszło głosować?
  Wyobraźcie sobie państwo, że pomimo faktu, że połowa młodych ludzi stąd ucieka bo nic się w kierunku ich rozwoju w Gnieźnie nie robi to druga połowa może chętnie z tego skorzysta. Pomimo wszystko place zabaw są i myślę, że z czasem będzie ich więcej. Siłownie dla seniorów też są. Dlaczego więc jeden raz nie możemy bez marudzenia zgodzić się na coś innego?
  Z tego co kojarze , taki sprzęt jest również w Poznaniu, bo widziałam, że Pan wyżej nigdy takiego czegoś nie widział.
  Ludzie, trochę radości. Mamy możliwość dawania własnych projektów pod głosowanie to z tego skorzystajmy a nie ciągle szukamy dziury w całym zamiast iść postawić krzyżyk na kartce.

  Pozdrawiam

 • Link do komentarza z centrum środa, 16 grudnia 2015 16:00 napisane przez z centrum

  Komentatorowi radzącemu, by na Weneję latali mieszkańcy w dresach podpowiadam, żeby swojego prezydenta poprosił najpierw o załatanie dziur w chodnikach, bo takie biegi z drugiego końca miasta do tej "siłowni" moga sie źle skończyć z powodu tych pułapek w chodnikach. Najpierw zadbać należy o podstawowe potrzeby ludzi, a potem dopiero błyszczeć w takich akcesoriach!

 • Link do komentarza sort środa, 16 grudnia 2015 14:57 napisane przez sort

  z nazwaniem siłowni może być problem bo powstała z budżetu obywatelskiego ale nie wiadomo czy tego lepszego czy gorszego sortu

 • Link do komentarza Seba środa, 16 grudnia 2015 13:30 napisane przez Seba

  Do tej wysportowanej części młodych znającej perfekt język angielski:W Polsce obowiązuje ustawa, źe wszystkie urządzenia z importu muszą mieć polskie tłumaczenie i dlatego wspieram tych, którzy o to się upominają. A zupełnie czym innym jest obcobrzmiąca nazwa tego parku i nijak się to ma do porównania np. do marki samochodu! Należy w Polsce mówić po polsku i należy tę "siłownię" na wolnym powietrzu nazywać po polsku.

 • Link do komentarza hahahahahahahahaha środa, 16 grudnia 2015 10:40 napisane przez hahahahahahahahaha

  emeryt i senior się pogubili , taka siłownia powstała bo lud tak chciał w ramach budżetu obywatelskiego , więc pretensje do władzy bez sensu

 • Link do komentarza wuefista środa, 16 grudnia 2015 10:27 napisane przez wuefista

  emeryt i senior, dla takich jak państwo powstały place dla seniorów m.in. na Winiarach czy Parku Trzech kultur. To są siłownie wyczynowe, w których zamiast podnoszenia ciężarów, ćwiczy się ciężarami własnego ciała. A i jeśli jeszcze ktoś nie widział podciągaczy, a jest seniorem, to chyba nigdy właściwie nie ćwiczył fizycznie. Takie urządzenia są na większości siłowni zamkniętych i miejscach do treningu olimpijczyków

 • Link do komentarza tyfdfgdtrdresty środa, 16 grudnia 2015 10:22 napisane przez tyfdfgdtrdresty

  emerycie na takie ćwiczenia zwykle biegnie się w stroju sportowym a nie w kurtce z torbą na zakupy , do usadzenia tyłka w celu odpoczynku masz zapewne jak mnie się widzi te ustawione sześciany przynajmniej tak to pojmuję , taka nowoczesność . O nazwę produktu pytaj producenta bo taką ma w katalogu, czy jak będziesz kupował samochód marki angielskiej to też będziesz miał pretensje że sprzedali tobie w Polsce samochód którego nazwa marki nie została przetłumaczony na język polski ?

 • Link do komentarza senior środa, 16 grudnia 2015 09:44 napisane przez senior

  Przyłączam się do wątpliwości emeryta i mam nadzieję, że nas starszych ludzi władza nie zlekceważy i odpowie na te pytania.

 • Link do komentarza emeryt wtorek, 15 grudnia 2015 18:54 napisane przez emeryt

  Będąc w miejscowości nadmorskiej ćwiczyłem na róznych przyrządach gimnastycznych na świeżym powietrzu. Chwalę sobie to, ale mam pewne ale. Po pierwsze, dlaczego nazywacie ten sportowy zakątek po angielsku? Przechodzimy juz na inny język w Polsce? Po drugie, ten placyk jest zdecydowanie za mały na tyle urządzeń, przecież mozna było go wykonać nieco większy! Po trzecie - proszę się nie dziwić, że nie wszyscy wiedzą, jak korzystać z poszczególnych urządzeń. W znanych mi obiektach przy KAŻDYM urządzeniu znajduje się instrukcja. No i po czwarte - brak w okolicy ławeczki, na której możnaby położyć torbę, kurtkę i ewentualnie odpocząć po wysiłku. A na koniec dodam, że te sznury wiszące z tych poziomych rur przypominają mi niestety gilotynę i nigdzie takich urządzeń nie widziałem :-(((

 • Link do komentarza Stefan12 wtorek, 15 grudnia 2015 18:06 napisane przez Stefan12

  Już widzę te tłumy, które są na tyle wytrenowane, że mogą z tego korzystać.

 • Link do komentarza Oleole wtorek, 15 grudnia 2015 07:13 napisane przez Oleole

  Tak, AWF konieczny - Ambicja i Wytrwałość Fizyczna ;) Bez tego nie wolno tam ćwiczyć. Bez AWF siedzieć można przed telewizorem albo na fejsbuku

 • Link do komentarza Obserwator poniedziałek, 14 grudnia 2015 21:47 napisane przez Obserwator

  Wystarczy rozum, zapewniam.

 • Link do komentarza prosport poniedziałek, 14 grudnia 2015 18:45 napisane przez prosport

  Trzeba miec skonczony AWF, zeby wiedzieć jak korzystac?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane