poniedziałek, 04 stycznia 2016 08:51

Inwestycje budżetowe na początku roku

 

Ostatnie dni grudnia były czasem na dokończenie planowych przedsięwzięć, które miały zostać zakończone w 2015 roku. Jednocześnie postępują prace przy budowach wieloletnich.

Koniec roku jest czasem, kiedy to planowo kończy się okres inwestycyjny budżetów samorządowych na dany rok. W minionym, 2015 ostatnią zakończoną planowo, była budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Chudoby, ul. Budowlanych i ul. Paczkowskiego. Prace były w tym miejscu prowadzone jednocześnie przy trwającym ruchu ulicznym, ale przebiegły bez żadnych większych problemów. Udział w tym przedsięwzięciu miały trzy instytucje - Powiatowy Zarząd Dróg, Urząd Miejski w Gnieźnie oraz Gnieźnieńska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Inwestycjami realizowanymi ze środków publicznych na terenie miasta, które są zaplanowane na wiele lat, jest m.in. budowa hali widowiskowo-sportowej przy ul. Zabłockiego, gdzie aktualnie trwają prace przy zdejmowaniu warstw ziemi, czemu przyglądają się archeolodzy. Na dniach ukończona została także elewacja gmachu Komendy Powiatowej Policji, która utraciła mało stylowy "ganek" przed wejściem do budynku i całemu obiektowi przywrócono pierwotny wygląd. Jednocześnie, dla uwidocznienia, na obiekcie powieszono napis "Policja", który jest podświetlany w nocy. Przy rozbudowywanym bloku policyjnym, trwa akurat jego ocieplanie oraz wykańczanie wnętrz. Całość ma zostać wykończona w ciągu pierwszego półrocza 2016 roku.

Prace inwestycyjne przy budowie nowej siedziby Prokuratury Rejonowej postępują już bardzo szybko - obiekt został w większości już zamknięty oknami, a niektóre pomieszczenia wnętrz są już wykończone. Trwają jeszcze prace od szczytu oraz generalne urządzanie pokoi. Całość ma zostać ukończona do czerwca 2016 roku, jednak termin ten może być nawet wcześniejszy.

Dodatkowo zamieszczamy także zdjęcia ukończonego remontu elewacji frontowej kamienicy u zbiegu ul. Dąbrówki i Krzywe Koło, realizowanej przez wspólnotę mieszkaniową. W ostatnim etapie trwa ocieplanie budynku od strony podwórza. Miasto Gniezno, jako udziałowiec w tym przedsięwzięciu, zrealizowało wymianę okien w lokalu znajdującym się na rogu kamienicy.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane