czwartek, 14 stycznia 2016 11:50

Spółdzielnia przycina drzewa

  Materiał nadesłany

Mimo nie najlepszych warunków atmosferycznych na zewnątrz, Spółdzielnia Mieszkaniowa kontynuuje zimowe okrzesywanie drzew na podległych jej terenach zielonych.

W pierwszej kolejności suchych i spróchniałych gałęzi pozbawiono drzewa na osiedlu Orła Białego. Niektóre z nich również obniżono i zmniejszono o 1/3 objętość ich koron by zwiększyć ilość światła, dostającą się do okien niektórych mieszkań. Starano się również pozbawić drzew tych gałęzi, które przeszkadzały pieszym swobodnie przemieszczać się chodnikami, gdyż były tak nisko, że dorośli wysocy młodzi ludzie musieli się pochylać, by przejść niektórymi chodnikami. Prace na osiedlu Orła Białego zakończono jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

Jak informuje Spółdzielnia, w tym roku nie wycięto całkowicie żadnego drzewa. Obecnie prowadzone są dalsze prace okrzesywania drzew na osiedlu Władysława Łokietka. Prace będą tam prowadzone do końca stycznia br. Jak informuje Spółdzielnia, firma zajmująca się tym zadaniem, która dysponuje własnym podnośnikiem, wykonuje swoje prace fachowo, a co najważniejsze dla spółdzielców – tanio. Mając własną rozdrabniarkę do gałęzi, od razu wszystkie ścinki zrębkuje, wywozi  a chodniki i ulice osiedlowe dokładnie ze wszystkich trocin zamiata. Jak przekazali przedstawiciele SM, prace nadzoruje osobiście właściciel firmy, a także administratorzy poszczególnych osiedli. Zastrzeżeń do wykonywanych prac nie zgłosili także Inspektorzy Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Gnieźnie.

6 komentarzy

 • Link do komentarza Sylwinio wtorek, 19 stycznia 2016 12:02 napisane przez Sylwinio

  Zgadzam się z poprzednim komentarzem. Firma jest SPOKO. Aby wszyscy tak przykładali się do pracy jak ONI. Nie straszny IM śnieg, mróz czy upał. Dzięki takim ludziom możemy nie tylko bezpiecznie poruszać się po chodnikach, ale oglądać przez okno piękną zieleń. Dziękujemy...

 • Link do komentarza Kaja wtorek, 19 stycznia 2016 11:22 napisane przez Kaja

  Ja też znam tę firmę bardzo dobrze. Również nie rozumiem dziwnych insynuacji. To chyba konkurencja chwyta się dziwnych metod. Bowiem firma przycinająca drzewa zawsze dobrze i terminowo wykonuje swoje prace, a to, że pracują w niej starsi panowie to chyba nie wina firmy tylko naszego państwa, które wydłużyło wiek do 67. Chwała więc im, że jeszcze mają siłę pracować. PANOWIE BRAWO!!

 • Link do komentarza Ilona Nowak niedziela, 17 stycznia 2016 08:49 napisane przez Ilona Nowak

  Znam tą firmę i umowy są więc nie wiem skąd dziwne insynuacje. Chyba, ze sama robisz w podobnej bez umowy.czy ciut starsi ludzie nie mogą normalnie pracować? Zawsze musi znaleźć sie ktos zazdrosny hehe. Chyba bezroboce wita

 • Link do komentarza karolna sobota, 16 stycznia 2016 09:29 napisane przez karolna

  Jak patrzę ta te zdjęcia to widzę ludzi bez umowy o pracę. Co na to PIP??

 • Link do komentarza Szymon czwartek, 14 stycznia 2016 15:47 napisane przez Szymon

  " dorośli wysocy młodzi ludzie musieli się pochylać" czyli wychodzi na to że starszych wysokich wyeliminowały gałęzie :D

 • Link do komentarza Maniu czwartek, 14 stycznia 2016 11:57 napisane przez Maniu

  Panie Pilarzu na koszu (zdj.4),Panie, Pan uważa bo bhp to Pan łamiesz;)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane