środa, 27 stycznia 2016 17:50

Teatr Fredry zmieni wygląd

 
Teatr Fredry Teatr Fredry fot. archiwum redakcji

Gnieźnieński Teatr im. Aleksandra Fredry wkrótce rozpocznie realizację projektu modernizacyjnego, na który otrzymał dofinansowanie.

Projekt „Modernizacja i przebudowa infrastruktury wraz z frontonem Teatru im. Aleksandra Fredry w strategicznym ośrodku kulturalnym regionu” otrzymał dotację ze środków pochodzących z Funduszy Europejskich w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w wysokości 1 700 000 złotych. Pieniądze te zostaną przeznaczone na modernizację frontonu teatru, a także na zagospodarowanie placu przed nim od strony ulicy Mickiewicza. – Projekt został przygotowany dwa lata temu. Podczas wizyty u Marszałka Województwa zaprezentowaliśmy, co chcemy zrobić i zmienić. To miejsce ma ogromny potencjał, a brakuje nam tego zagospodarowania placu przed teatrem, bo tam mogłyby odbywać się wydarzenia kulturalne – mówił dyrektor artystyczny Teatru Fredry Łukasz Gajdzis.

Celem projektu jest wzrost znaczenia kultury i turystyki, jako czynników wpływających na rozwój społeczno-gospodarczy województwa wielkopolskiego. – Gniezno jest jednym z czterech ośrodków, które otrzymało to dofinansowanie. Ta kwota zostanie przeznaczona na zagospodarowanie placu przed teatrem, na remont frontonu oraz na jego oświetlenie – mówił.

Dyrekcja niebawem chce ogłosić międzynarodowy konkurs architektoniczny na oryginalny pomysł rewitalizacji frontonu. Okazja ku takim działaniom jest szczególna, gdyż w tym roku Teatr im. Aleksandra Fredry obchodzi 70-lecie swego istnienia.  – Ten wkład w teatr jaki teraz włożymy pozostanie na wiele lat i stanie się też jego symbolem. Będzie też budowało jego wizerunek i markę – mówiła dyrektorka teatru Joanna Nowak.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane