piątek, 29 stycznia 2016 10:53

39 km gazociągu dla Gminy Gniezno

 
Strzyżewo Kościelne Strzyżewo Kościelne źródło: Google Street View

Do kilku wsi na terenie części gminy, zostanie podciągnięty gazociąg. Przez najbliższe kilka miesięcy będą trwać roboty ziemne.

W nowy system sieci, który pokryje cały obszar północno-wschodni tego regionu, włączone zostaną takie wsi i przyległe osady jak Strzyżewo Paczkowe, Ganina, Strzyżewo Smykowe, Dębówiec, Strzyżewo Kościelne, Wełnica, Goślinowo, Lulkowo, Łukaszewko na terenie Gminy Gniezno. Część z nich posiada już instalację, a najbliższa inwestycja będzie ją tylko rozszerzać. Jedna z końcówek sieci zostanie podprowadzona także do Jastrzębowa. Część gazociągów ma zostać również ułożona na drogach, które są zlokalizowane w rejonie działek budowlanych.

Projektowana sieć zostanie zapoczątkowana przy istniejących już instalacjach w rejonie wsi Goślinowo oraz Lulkowo i rozprowadzona będzie wzdłuż dróg oraz cieków naturalnych. Gmina Gniezno aktualnie poszukuje wykonawcy inwestycji, a całe przedsięwzięcie rozpocznie się już wczesną wiosną. Do końca września 2016 roku na całym wspomnianym obszarze ma zostać ułożone aż 39 kilometrów gazociągu, które dzięki temu będą mogły zasilić w przyszłości w gaz ziemny nawet kilkaset gospodarstw domowych.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane