Jesteś tutaj:Gospodarka Ul. Warzywna wraca na sesyjną "wokandę"
piątek, 12 lutego 2016 09:01

Ul. Warzywna wraca na sesyjną "wokandę"

 
Teren inwestycyjny przy ul. Poznańskiej Teren inwestycyjny przy ul. Poznańskiej źródło: Google Street View

Już wkrótce radni Rady Miasta zajmą się planem zagospodarowania terenu przy ul. Poznańskiej. Chodzi głównie o sporny wyjazd z tego obszaru - ul. Warzywną lub nowo projektowaną drogą.

Przypomnijmy, że w tej kwestii mieszkańcy zebrali się już m.in. 10 listopada w Szkole Podstawowej nr 10, gdzie dyskutowano na temat przygotowywanego Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego (zobacz także: "Nie" dla hipermarketu i "nie" dla drogi). Zgodnie z jego założeniami, na prywatnym gruncie leżącym w tej części osiedla, mógłby powstać obiekt typu hipermarket. Nie to jednak jest problemem dla lokalnej społeczności, ale rozwiązanie logistyczne w postaci dojazdu na teren osiedla. Generalny plan zakłada, że nastąpi to od ul. Poznańskiej albo nowo projektowaną drogą, albo istniejącą ul. Warzywną. Dwóch skrzyżowań tak blisko siebie nie może być z uwagi na obowiązujące przepisy.

Jak przekazał wiceprezydent Jarosław Grobelny, na sesję przedłożony zostanie gotowy Plan: - W 2008 roku na tym terenie była możliwość ulokowania zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej. W 2010 roku w wyniku tego, że w planie miała zostać zmieniona funkcja z zabudowy wielorodzinnej na wielkopowierzchniową, podjęto decyzję o zmianie studium. Po tej zmianie, która usankcjonowała się w 2012 roku, prezydent nie może mimo pewnych obiekcji części mieszkańców, zmienić tego założenia, gdyż plan musi być zgodny ze studium - wyjaśniał Jarosław Grobelny. Jak dodał wiceprezydent, nie to jednak było największym problemem dla mieszkańców, ale fakt dojazdu do tego terenu: - Cokolwiek na tym terenie w przyszłości zostanie ulokowane, wjazd może być tylko jeden - przez ul. Warzywną, o uważamy za niekorzystne dla mieszkańców puszczać duży ruch, albo równolegle do ul. Warzywnej, co oznacza protest części zainteresowanych mieszkańców. Nie ma innego lepszego rozwiązania, żeby nad tym planem dalej procedować - stwierdził Jarosław Grobelny. Przekazał tym samym, że Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego trafi na obrady Rady Miasta i radni mają zająć się uchwaleniem lub odrzuceniem tego projektu: - W drodze głosowania radni uchwalą go lub odrzucą. Jeśli zostanie uchwalony, to zafunkcjonuje, a jeśli odrzucą go to prezydent będzie prosił o to, by nie procedować nad tym planem i radni poprzez uchylenie tej uchwały zwolnili go z tego obowiązku, bo inaczej prace będą kontynuowane. Na sesję i komisję, która będzie obradować nad planem, ma być zaproszona miejscowa rada osiedla, która będzie miała prawo się wypowiedzieć.

Jak przekazał wiceprezydent, w przypadku odrzucenia Planu, nie zmienia się zdanie obecnych władz co do sprzedaży terenu inwestycyjnego przy ul. Poznańskiej, tuż za szpitalem Dziekanka: - Na dzień dzisiejszy nie mamy takich potrzeb finansowych, ani przekonania do tego by ten teren sprzedać pod zabudowę wielkopowierzchniową. Obecnie część tego obszaru pod zabudowę mieszkaniowo-usługową została sprzedana w ubiegłym roku, natomiast pozostałą część tego terenu nie jest planowana obecnie do sprzedaży - przekazał wiceprezydent.

3 komentarzy

  • Link do komentarza Gnieźnianka piątek, 12 lutego 2016 16:57 napisane przez Gnieźnianka

    SOS dla Gniezna nie zdało egzaminu, działa jakby w odwrotną stronę.

  • Link do komentarza witek piątek, 12 lutego 2016 15:27 napisane przez witek

    Pamietajcie, ze pomysl ze sklepem to radni sprzed dwoch kadencji. Teraz to jest tylko konsekwencja tamtej uchwaly. Ja jestem za tym, zeby w tym miejscu powstal fajny duzy sklep.

  • Link do komentarza klient piątek, 12 lutego 2016 10:50 napisane przez klient

    Jeszcze ze 2-3 obiekty wielkopowierzchniowe i SOS dla Gniezna może odtrąbić sukces. Znikną bowiem sklepiki w centrum miasta i będzie można rozwiązać tę organizacje.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane