wtorek, 16 lutego 2016 12:16

Na ul. Liliowej powstanie ścieżka rowerowa

 
Na ul. Liliowej powstanie ścieżka rowerowa źródło: Google Street View

Miasto kontynuuje remont chodników na jednej z ruchliwszych ulic osiedla Piekary. Planowo ma tu powstać także ścieżka rowerowa.

Inwestycja w postaci remontu chodników na drodze łączącej kilka "kwiatowych" ulic osiedlowych w tej części miasta, rozłożona jest na etapy. W ubiegłym roku wykonano tu chodnik po prawej stronie na długości od supermarketu przy ul. Myśliwieckiej aż do bloku komunalnego. Wkrótce ma rozpocząć się przebudowa starego asfaltowego chodnika po drugiej stronie jezdni, na odcinku od ul. Tulipanowej do ul. Czarnieckiego.

Korzystając z większej ilości miejsca, dostępnego w tym miejscu, docelowo zaprojektowano tu kilka równoległych miejsc parkingowych, które mają być zlokalizowane na wysokości bloku TBS. Na ponad trzystumetrowym odcinku planowanego chodnika zgodnie z projektem, ma powstać ścieżka rowerowa, zaczynająca się od ul. Czarnieckiego i prowadząca aż do ul. Tulipanowej, gdzie będzie się kończyć. Jej powstanie jest możliwe z uwagi na przepisy, pozwalające na wytyczenie, kiedy pozwala na to szerokość chodnika. Ścieżka ma mieć 2 metry szerokości, a znajdujący się obok chodnik - 1,5 metra. Nawierzchnie obu szlaków mają być wykonane z kostki betonowej, bez fazowanych krawędzi umożliwiających bardziej komfortową jazdę. Zaplanowano także kilka zjazdów na istniejące posesje oraz przy skrzyżowaniu z ul. Młodzieży Polskiej.

W sprawie inwestycji ogłoszony został przetarg, który ma zostać zakończony do 29 lutego br. Wykonawca ma zrealizować zadanie do 20 czerwca 2016 r. 

2 komentarzy

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane