wtorek, 01 marca 2016 12:19

Trwa remont wiaduktu na os. Ustronie

 
Trwa remont wiaduktu na os. Ustronie zdjęcia nadesłane

Od kilku tygodni trwają prace, związane z gruntownym remontem wiaduktu pieszego nad torami kolejowymi w ciągu ul. Zabłockiego.

Obiekt wybudowany najprawdopodobniej w okresie międzywojennym, od czasu jego postawienia nie przechodził żadnego poważniejszej renowacji. W związku z coraz gorszym stanem technicznym wiaduktu, a także pojawiającymi się w niektórych miejscach ubytkami w konstrukcji, prowadzone są obecnie prace remontowe. Polegają one m.in. na wybraniu wypełnienia z wnętrza obiektu, zabezpieczeniu izolacją od środka, naprawy szczelin dylatacji oraz uszkodzonych elementów przeprawy, a także powstaniu nowego systemu odwadniającego na powierzchni w postaci przepuszczalnej nawierzchni. Prace o wartości 330 tys. złotych prowadzone są w konsultacji z koleją, gdyż obiekt przechodzi nad czynną linią Gniezno - Gniezno Winiary.

Jak już było kilkukrotnie to omawiane w ostatnich miesiącach, wiadukt z uwagi na swoją nośność pozostanie do dyspozycji jedynie dla ruchu pieszego. Miasto Gniezno obecnie nie planuje w tym miejscu budowy żadnej dodatkowej przeprawy drogowej nad torami kolejowymi z uwagi na koszty, jakie trzeba byłoby z tego tytułu ponieść (zobacz także: Wiadukt musi poczekać).

W związku z powyższym od kilku tygodni przejście tą drogą jest wyłączone z użytku dla pieszych. Jak poinformowano, zostanie on udostępniony dopiero po zakończeniu wszystkich prac budowlanych, co zostało przewidziane w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Umowny termin zakończenia robót to maj 2016 r.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane