wtorek, 19 kwietnia 2016 09:00

Inwestycje drogowe w mieście

 
Inwestycje drogowe w mieście fot. Rafał Wichniewicz

Ruszył sezon budowlany na gnieźnieńskich drogach. Pierwsze z planowanych inwestycji są już ukończone lub na finiszu, a inne dopiero się rozpoczynają. Przyjrzeliśmy się wszystkim po kolei.

W dość krótkim czasie udało się zrealizować przebudowę chodnika na ul. Liliowej, gdzie jej lewej stronie od ul. Młodzieży Polskiej w kierunku ul. Czarneckiego powstał ciąg dla pieszych i rowerzystów z pełnym oznakowaniem oraz kilkoma miejscami postojowymi na wysokości szkoły podstawowej. W początkowej fazie za to znajduje się inwestycja pod Trasą Zjazdu Gnieźnieńskiego, a dokładniej przy ul. Żuławy. Budowa parkingu pod estakadą obecnie polega na pracach ziemnych, których zadaniem będzie budowa instalacji odwadniającej teren, na którym po każdych opadach zbiera się spora ilość wody.

Coraz bliżej końca są za to prace przy remoncie wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu ul. Zabłockiego. Obiekt po raz pierwszy od swojego powstania został kapitalnie wyremontowany, zabezpieczony przed wilgocią, a także doczeka się nowej nawierzchni i balustrad. Nie będzie on dostosowany do przejazdu pojazdów i przeznaczony będzie tylko dla pieszych, dlatego na wjeździe pojawią się także blokady drogowe.

Rozpoczęły się także prace na dwóch ulicach w rejonie Arkuszewa i Konikowa. Pierwszą z nich jest budowa systemu kanalizacji oraz wodociągu na ul. Roosevelta - obecnie w początkowej fazie, prace rozpoczynają się w rejonie skrzyżowania z ul. Rycerską. Drugą ulicą, która tym razem przechodzi kapitalny remont, oczekiwany od lat, jest ul. Kochanowskiego. Jest to jedna z ostatnich ulic na terenie os. Konikowo, która domagała się przebudowy z uwagi na fatalny stan nawierzchni dróg i chodników. Przebudowa drogi następuje odcinkami, z których pierwszy od al. Reymonta do ul. Paderewskiego jest już praktycznie na ukończeniu.

Wkrótce powinny rozpocząć się także prace przy budowie nowej ul. Osiniec. Zadania podejmie się firma Budimex S.A., która będzie miała czas na realizację przedsięwzięcia do przełomu II kwartału 2017 roku.

12 komentarzy

 • Link do komentarza heh piątek, 22 kwietnia 2016 01:01 napisane przez heh

  A planują remont kostki na Cieszkowskiego? Na tak ruchliwej drodze czegoś takiego nie powinno być

 • Link do komentarza grajek środa, 20 kwietnia 2016 09:28 napisane przez grajek

  Bo gmina Gniezno nadal żyje przeszłością i chce budować kolejną wiejską świetlicę jak za dawnych lat 60-tych:-)))

 • Link do komentarza Adelajda środa, 20 kwietnia 2016 08:52 napisane przez Adelajda

  Kwinto - pytanie było też o miejsca pracy z godną płacą , taką przynajmniej jaką mają nowi urzędnicy. Kwinto , życie drożeje, ma być powszechna opłata audiowizualna chociaż nie posiadam tv, planują podnieść opłaty za wodę i ma być opłata za deszczówkę i śnieg topniejący, nawet najtańszy papier toaletowy poszedł w górę o prawie 20%

 • Link do komentarza hulający wiatr środa, 20 kwietnia 2016 08:27 napisane przez hulający wiatr

  a co tam słychać na budowie nowoczesnego szpitala w Gnieźnie, czy mury pną się do góry , czy raczej w celach leczniczych będziemy zmuszeni do korzystania z parku zdrojowego przy dworcu kolejowym ?

 • Link do komentarza :-( środa, 20 kwietnia 2016 08:15 napisane przez :-(

  kwinto, ja tam się na tym wszystkim nie wyznaję, prosty człowiek ze mnie, ale jak się przed wyborami naczytałem takich tekstów :
  • rozwój terenów przemysłowych w oparciu o współprace z gminami ościennymi – porozumienie w celu utworzenia Gnieźnieńskiej Strefy Gospodarczej;
  • nowe możliwości rozwojowe: porozumienie z gminą Gniezno, a w dłuższej perspektywie zgodne połączenie miasta i gminy, w celu pozyskania terenów inwestycyjnych;
  • podniesienie rangi Gniezna; utworzenie Sądu Gospodarczego i przywrócenie Ośrodka Egzaminacyjnego Kierowców;
  • wykorzystanie potencjału drogowego drogi S-5 w celu utworzenia nowoczesnych centrów logistycznych;
  • porozumienie z władzami Wrześni w celu przygotowania kadr, szkolenia zawodowego, organizacji transportu i lokalizacji kooperantów pod inwestycje Volkswagena;
  • współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami, inwestorami i przedstawicielami szkół wyższych; powołanie Gnieźnieńskiej Rady Biznesu i Nauki;
  to powstała radość w mojej mózgownicy i wyobraźnia podpowiadała mi że teraz taką Wrześnię i taki Wągrowiec zostawimy daleko z tyłu

 • Link do komentarza kwinto środa, 20 kwietnia 2016 07:17 napisane przez kwinto

  ?????????, a powiększenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej? wyprzedanie wszystkich działek w dotychczas istniejącej? Budowa ulicy osiniec w kierunku strefy? Tereny inwestycyjne się kończą i jedyną szansę można upatrzyć w gminie gniezno, która absolutnie nie jest tym tematem zainteresowana.

 • Link do komentarza ??????????????? środa, 20 kwietnia 2016 06:35 napisane przez ???????????????

  normalne inwestycje jakie w zadaniach miało i ma każde miasto, gdzie inwestycje które mają przyciągnąć konkretnych inwestorów dających miejsca pracy z godną płacą ?

 • Link do komentarza mieszkaniec wtorek, 19 kwietnia 2016 22:18 napisane przez mieszkaniec

  Tak, na Liliowej mieszkają sami prominenci hehe Masakra co za poziom :)

 • Link do komentarza nikos wtorek, 19 kwietnia 2016 22:18 napisane przez nikos

  brawo budzik. dzieje sie wiele dobrego. dawno nie bylo tylu inwestycji.

 • Link do komentarza Mareczek wtorek, 19 kwietnia 2016 12:58 napisane przez Mareczek

  Dobrze, że nie będzie przejazdu przez wiadukt na Zabłockiego. Dzikusy z domków jednorodzinnych skracaliby sobie drogę przez osiedle do kościoła np.

 • Link do komentarza Ala wtorek, 19 kwietnia 2016 09:45 napisane przez Ala

  Jest róźnica w zagęszczeniu drogi Tomku. Trudno budować drogę dla kilku mieszkańców, najpierw zaspakaja się potrzeby większości. No i np. taka Rycerska jest drogą przejazdową, zastępczą także w razie zdarzenia na ulicach głównych. Ale o tym Tomcio to już nie pomyśli.

 • Link do komentarza Tomek wtorek, 19 kwietnia 2016 09:28 napisane przez Tomek

  No tak tak gdzie mieszkają prominenci to i drogi im się remontuje, a są drogi które jeszcze nie powstały np. na Kleryka, ale cóż tam mieszkają szaraczki,

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane